رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۶ | کد خبر : 38995
 • ۱۰۰۰ کارخانه و کارگاه حلب تاراج و محتویاتش به ترکیه رفته است

  به گزارش وعده صادق، پس از آزادسازی شهرک صنعتی «اللیرمون» در شمال غرب شهر حلب، توسط ارتش سوریه، میزان خسارات وارده به این منطقه صنعتی مشخص شده که بسیار سنگین است.

  پس از اینکه جنگ در منطقه اللیرمون پایان یافت، بر اساس آمارهای اتاق صنعت حلب، ۱۰۰۰ کارگاه نابود و تخلیه شده است؛ رقمی بسیار بالا که تنها بخشی از خسارتهایی است که تروریستها به سوریه وارد کرده‌اند.

  وبگاه خبری «شبکات اخبار سوریا» به بررسی ضررهای اقتصادی وارده به اللیرمون پرداخت و نوشت، این منطقه، پس از شهرک «شیخ النجار» دومین شهرک صنعتی حلب بود؛ منطقه صنعتی سنتی که به قدیمی بودن شهره بود و صنایع بافندگی و غذایی آن نیز زبانزد عام و خاص بود.

  اما اکنون این منطقه به اسکلتهایی تبدیل شده است که هیچ سودی ندارد. از زمان اشغال این منطقه توسط تروریستها، در معرض نابودی و چپاول قرار گرفت. اصحاب صنعت این منطقه و کارخانه داران کم کم از اینجا کوچ کردند و شمار زیادی از انان در مصر مستقر شدند و اعلام کردند که به محض آرام شدن اوضاع به این منطقه بازخواهند گشت.

  گزارش‌های خبری در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ حاکی از این بود که محتویات این کارگاه‌ها به ترکیه انتقال داده می‌شود .

  با وجود اینکه فرماندهی عملیات نظامی حلب با هماهنگی استاندار و رئیس پلیس مقدمات لازم را برای تحویل کارگاههای منطقه لیرمون به صاحبان آنها فراهم کرده اند ولی بازگشت این افراد به کارگاههای ویرانی که در گذشته مشغول به کار بودند، کار ساده ای نیست. ولی اتاق صنایع مسئول ورود و خروج صنعتگران است تا شاید بتوانند آنچه ویران شده را بازسازی کرده و چرخ صنعت سوریه را به حرکت درآورند.

  اتاق صنایع حلب با صاحبان صنایع اللیرمون در داخل و خارج در تماس هستند؛ به گونه‌ای که «فارس الشهابی» رئیس این اتاق و عضو پارلمان سوریه از حضور تعداد زیادی از این افراد در شهر حلب خبر دادند. وی همچنین تأکید کرد شمار زیادی از صاحبان صنایع که در خارج از سوریه حضور دارند، به محض فراهم شدن شرایط به این کشور بازخواهند گشت.

  وی همچنین اظهار داشت: هزار کارگاه در لیرمون کاملا غارت شده است و هیچ تجهیزات و خط تولیدی وجود ندارد… تقریبا  ۱۰۰ کارگر در یک کارگاه متوسط کار می‌کردند ولی از سال ۲۰۱۲ که افراد مسلح وارد این منطقه شدند، کار خود را از دست دادند.

  این نماینده پارلمان سوریه با اشاره به اینکه میزان نابودی بسیار بالاست و برای دولت دشوار است که خسارات افراد متضرر را پرداخت کند بر اهمیت قوانین تشویقی تأکید کرد تا بازگشت صاحبان صنایع تسهیل شود.

  برای جبران رنج و درد ملت حلب انتظار میرود که دولت دست به اقدامات مهمی بزند و پس از آزادسازی مناطق بنی زید و اللیرمون، این وظیفه دولت و اعضای استانداری است که وظایف خود را انجام دهند.

  شکایت سوریه از رئیس جهمهور ترکیه به دلیل سرقت

  ماه گذشته نیز، وزارت دادگستری سوریه از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت مایملک و بیت المال و دارایی ۳۷ کارگاه و واحد صنعتی در حلب شکایت کرد.

  خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که وزارت دادگستری این کشور اعلام کرده است که در تاریخ ۱۰/ ۸/ ۲۰۱۵ گزارشی را به همراه مستندات و مدارک تهیه و علیه اردوغان شکایت کرده است.

  این نهاد سوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه ۳۷ واحد صنعتی و یک کارخانه در حلب را سرقت کرده که خسارات وارده به آن به ۵ میلیارد و ۲۹۵ میلیون دلار می رسد

  .

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار