• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷ | کد خبر : 39055
 • توافق احتمالی داعش با سوریه و مسئولان فلسطینی برای لغو محاصره اردوگاه یرموک

  به گزارش وعده صادق، برخی از منابع فلسطینی اعلام کردند که دولت سوریه و سازمان آزادیبخش فلسطین و داعش به توافق رسیده اند که عناصر این گروه تروریستی از اردوگاه «یرموک» در جنوب دمشق خارج شود.

  روزنامه «الشرق الاوسط» گزارش داد که نمایندگانی از دولت سوریه و سازمان آزادیبخش فلسطین و داعش نشستی را روز گذشته برگزار کردند و به توافق چند بندی رسیدند که پیرامون برداشتن محاصره، توقف تیراندازی، منع خشونت در مناطق مجاور از جمله «حی التضامن» در دمشق، ایجاد گذرگاه امن در اردوگاه یرموک از سمت خیابان «فلسطین»، تسهیل ورود کمکهای انساندوستانه به این اردوگاه و تسهیل ورود و خروج افراد غیر نظامی و عدم بازداشت افراد تحت هیچ شرایطی است.

  به گزارش این روزنامه، حدود ۱۵ هزار غیر نظامی از جولای ۲۰۱۳ در داخل اردوگاه محاصره هستند و با کمبود شدید امکانات دست و پنجه نرم می‌کنند.

  «فوزی حمید» رئیس شورای مدنی اردوگاه یرموک نیز دو روز پیش از حصول توافق احتمالی خبر داد و تأکید کرد که داعش با ۱۷۰۰ عنصر قویترین گروه در اردوگاه است و النصره نیز ۳۰۰ عنصر دارد. در واقع ارتش سوریه داعش و جبهه النصره را محاصره کرده و داعش نیز النصره را در محاصره خود دارد.

  بنا بر این گزارش، ساکنان یرموک که آواره شده‌اند امیدوارند که به اردوگاه بازگردند؛ چرا که در بخشهای مختلف سوریه متفرق شدند و اکنون با شرایط بسیار سختی روبرو هستند.

  منابع خبری در اواخر ماه گذشته اعلام کردند گروه تروریستی جبهه النصره نیز خروج از اردوگاه یرموک ریف دمشق را آغاز کرد.

  برخی از منابع وابسته به معارضان نیز اعلام کردند که این مسئله به خاطر توافق چندی پیش جبهه النصره با دولت سوریه بوده و به موجب آن عناصر النصره با هر کسی از غیر نظامیان می‌تواند از این اردوگاه خارج شود.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار