رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴ | کد خبر : 39061
 • گروگان‌گیری در ایروان با تسلیم شدن افراد مسلح پایان یافت

  به گزارش وعده صادق ؛ گرگان‌گیری دو هفته‌ای در ایروان، پایتخت ارمنستان با تسلیم شدن افراد مسلح به پایان رسیده است.

  افراد مسلح روز یکشنبه (۱۰ مرداد) یک روز پس از آنکه پلیس تهدید کرد به این پاسگاه حمله می‌کند سلاح خود را به زمین گذاشتند و تسلیم شدند.

  «سرویس امنیت ملی ارمنستان» در بیانیه‌ای اعلام کرد: «عملیات ضد تروریستی نیروهای امنیتی پس از آنکه اعضای این گروه مسلح سلاح خود را تحویل دادند و تسلیم مأموران امنیتی شدند پایان یافته است.»

  در ادامه این بیانیه آمده است ۲۰ «تروریست» دستگیر شدند و این پاسگاه پلیس به طور کامل آزاد شده است.

  پلیس ارمنستان یکی از طرفداران مخالفان را که خیابان منتهی به پاسگاه پلیس اربونی در ایروان را مسدود کرده دستگیر کرد (8 مرداد 1395)
  پلیس ارمنستان یکی از طرفداران مخالفان را که خیابان منتهی به پاسگاه پلیس اربونی در ایروان را مسدود کرده دستگیر کرد. (۸ مرداد ۱۳۹۵)

  سخنگوی وزارت بهداشت ارمنستان پیشتر از آزادی ۲ گروگان باقی‌مانده که هر دو پزشک بودند خبر داده بود.

  هر چند دو مأمور پلیس در این گروگان‌گیری کشته شدند اما افراد مسلح ادعا می‌کنند یکی از این مأموران ممکن است به اشتباه هدف تک تیراندازان پلیس قرار گرفته باشد و کارکنان پزشکی گروگان گرفته شده نیز به خواست خودشان برای مداوای مجروحان در این پاسگاه باقی مانده بودند.

  این گروه مسلح پیش از تسلیم شدن با انتشار بیانیه‌ای از آمادگی خود برای تحویل دادن سلاحها خبر داد.

  در ادامه این بیانیه آمده است: «ما از زندان به مبارزه خود ادامه می‌دهیم. ما باور داریم که به هدف‌مان رسیده‌ایم: ما جرقه‌ای شدیم که به مردم اجازه داد به پا خیزند و (بنابراین) خونریزی دیگر معنایی نخواهد داشت.»

  از زمان تصرف این ساختمان پلیس و گروگان‌گیری که ۲۷ تیر آغاز شد چندین اعتراض ضد دولتی در حمایت از گروگان‌گیران در ایروان برگزار شده است.

  تصویری که 9 مرداد 1395 گرفته شده یک نمای کلی از پاسگاه پلیس اربونی در ایروان، پایتخت ارمنستان را نشان می‌دهد که افراد مسلح آن را تصرف کرده بودند.
  تصویری که ۹ مرداد ۱۳۹۵ گرفته شده یک نمای کلی از پاسگاه پلیس اربونی در ایروان، پایتخت ارمنستان را نشان می‌دهد که افراد مسلح آن را تصرف کرده بودند.

  این افراد مسلح آزادی جیرار سفیلیان، فرمانده ارتش و از مخالفان سیاسی در ارمنستان را خواستار شده بودند.

  سفیلیان ۳۱ خرداد به اتهام توطئه برای تصرف ساختمان‌های دولتی و مقر رادیو- تلویزیون و همچنین داشتن سلاح غیرقانونی در ایروان دستگیر شد و در حبس به سر می‌برد.

  سفیلیان از مخالفان سرژ سرگیسیان، رییس جمهور ارمنستان است که از سال ۲۰۰۸ هدایت این کشور را به عهده دارد./ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار