• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵ | کد خبر : 39090
 • به گزارش وعده صادقبه نقل از روابط عمومی شرکت ملی پتروشیمی، مرضیه شاهدایی گفت: شرکت‌های بخش خصوصی که الزام‌ها، قوانین و دستورالعمل های ایمنی را رعایت نکنند، با برخورد قاطع وزارت نفت از جمله قطع خوراک مواجه خواهند شد.

  وی افزود: براساس دستور و ابلاغیه وزیرنفت، تمامی هلدینگ ها و مجتمع های پتروشیمی باید بطور کامل اصول HSE را رعایت کنند و با شرکت های متخلف برخورد های لازم انجام می شود.

  وی با بیان این که براساس ابلاغیه مورد اشاره، شرکت ملی صنایع پتروشیمی مسئول پایش و نظارت مستمر شرکت های پتروشیمی است، گفت: به دنبال این مسئولیت با همکاری دولت و مجلس به دنبال آن هستیم تا نقش رگولاتوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی را نهایی کنیم.

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ادامه داد: نمایندگان حامی صنعت پتروشیمی آمادگی خود را برای همکاری در راه تدوین و تصویب آئین نامه ها و ماده واحده های لازم اعلام کرده اند و با همکاری دولت امید است روند نهادینه شدن تصویب رگولاتوری برای ایفای نقش حاکمیت شتاب گیرد.

   شاهدایی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل هایی که به تازگی به طرح ها و مجتمع ها ابلاغ شده است، باید شرکت ها مواردی از جمله نیاز به خرید تجهیزات جدید، کنترل آب واحد های آتش نشانی و نیز فوم مورد نیاز را بطور دقیق و جدی مورد بازبینی قرار دهند و از سوی دیگر مناطق پرخطر در محدوده فعایت های خود را به طور دائم پایش کنند.

  معاون وزیر نفت تصریح کرد: در بلند مدت نیز به دنبال ممیزی طرح ها و مجتمع های پتروشیمی در بخش HSE هستیم و با همکاری مشاوران به دنبال آن هستیم تا رعایت اصول و الزام های ایمنی محیط زیست و آتش نشانی بطور کامل در شرکت های پتروشیمی محقق شود.

  وی  افزود: تجربه به دست آمده در حادثه پتروشیمی بوعلی و نیز بیستون  به سایر مجتمع ها اعلام می شود تا سایر شرکت ها موارد ایمنی را رعایت کرده و پیشگیری های لازم را معمول کنند.

   شاهدایی درباره حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بیستون اظهار کرد: علت دقیق حادثه در دست بررسی است، اما یکی از احتمال های بروز این رخداد، تجمع گاز در مخزن بوده است که سبب شد فشار گاز بالارفته و پس از ترکیب با اکسیژن آتش سوزی به وجود آید و عامل به وجود آمدن جرقه توسط همکاران در حال بررسی نهایی است.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت واکنش ستاره تیم ملی به شایعه جداییش از پرسپولیس+اینستاپست مروری بر حوادث روز جمعه سوریه سه عامل کودک فروشی چیست؟ +‌ معضلات و پیشنهادات برگزاری شورایعالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد نشانه اراده جدی برای مبارزه با تروریسم است تقدیر رئیس‌جمهور از خدمات ۳ وزیر مستعفی خجالت میکشم /آخه در برجام به تعهداتمون عمل نکردیم ببین هیچی تو جیبم نیست کتاب مزار شریف و نرم افزار جامع سفیر غریب رونمایی شد دل نوشته های عاشقان حضرت سید الشهدا(ع) وقتی بودجه نیست چه جوری از میهمان برنامه (کارتن خواب)پذیرایی کنیم؟ ایتالیا به کویت جنگنده می‌فروشد اوج وحشی گری داعش در موصل عکس/ یادواره شهدای یگان ویژه فاتحین‌ بسیج خلبان بدون دست/فرو رفتن خاور در چهارراه عدل قزوین/ پرایدی که دستگیره ندارد! پنتاگون: هنوز بر سر جزییات مشارکت احتمالی ترکیه در عملیات آزادی سازی موصل توافق نشده است فیلم/ خشت خام عملیات آزادسازی موصل انقلاب اسلامی اجازه نداد رژیم صهیونیستی گسترش پیدا کند/مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند آخرین رقم فروش فیلم‌ها / گیشه داغ است؟