کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹ | کد خبر : 39095
 • انتقاد رئیس انجمن واردکنندگان برنج به قانون واردات

  ممنوعیت واردات برنج برای ته لنجی و مناطق آزاد هم اعمال شود

  به گزارش وعده صادق،سید احمد بحق در مورد دلیل افزایش واردات برنج در ۴ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: به دلیل ممنوعیت واردات برنج از تاریخ ۹۳٫۸٫۱۷ تا ۹۴٫۹٫۴ حتی اگر میزان واردات برنج بیشتر شده باشد، نمی‌توان نتیجه گرفت که واردات برنج در ۴ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

  رئیس انجمن وارد‌کنندگان برنج افزود: با توجه به ممنوعیت واردات برنج در ۹ ماه از سال ۹۴ و چند ماه پایانی سال ۹۳ هر مقدار برنجی که در ۴ ماهه ابتدای سال گذشته به کشور وارد شده، از ثبت سفارش‌های قبلی بوده است.

  وی با اشاره به نیاز یک میلیون و ۳۵۰ هزار تنی برنج برای تأمین نیاز کشور از محل واردات تصریح کرد: بنابراین به طور متوسط باید ماهانه حدود ۱۱۲ هزار تن برنج به کشور وارد شود که با توجه به واردات ۲۳۶ هزار تنی برنج طبق آمار گمرک در ۳ ماهه ابتدای امسال می‌توان گفت به طور متوسط حدود ۷۸ هزار تن برنج به کشور وارد شده است.

  بحق با اشاره به محدودیت زمانی و ممنوعیت ۴ ماهه واردات برنج گفت: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخل، واردات برنج از ابتدای مرداد (آغاز فصل برداشت) به مدت ۴ ماه (تا پایان فصل برداشت) ممنوع اعلام شده است که واردکنندگان برنج از این اتفاق به شدت خوشحال هستند.

  رئیس انجمن واردکنندگان برنج تصریح کرد: واردکنندگان برنج از ممنوعیت در واردات برنج خشنود هستند، زیرا برنج داخلی در ۴ ماه ممنوعیت واردات، فرصت عرضه و فروش پیدا می‌کنند و به این ترتیب دیگر واردکنندگان متهم به واردات بی‌رویه نمی‌شوند.

  وی با بیان اینکه سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در مورد ممنوعیت واردات برنج خوب بوده است، بیان داشت: ما امیدواریم که ممنوعیت واردات برنج در همه مناطق کشور اعمال شود و استثنائی هم در این مدت برای واردات این کالا توسط مرزنشینان، ملوانان و مناطق آزاد و ویژه اعمال نشود.

  بحق با تأکید بر اینکه ممنوعیت واردات برنج باید در سراسر کشور و برای همه رعایت شود، بیان داشت: به دنبال ممنوعیت واردات برنج و قبل از آغاز ممنوعیت واردات برنج طی نامه‌ای در تاریخ ۹۵٫۵٫۳ انجمن واردکنندگان برنج از علی اکبر مهرفرد قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی درخواست کرد، تا ممنوعیت واردات برنج طی این ۴ ماه به جز واردکنندگان، برای همه یعنی مرزنشینان، ملوانان و مناطق آزاد و ویژه هم اعمال شود.

  رئیس انجمن واردکنندگان برنج بیان داشت: پیرو درخواست انجمن و همچنین سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر حمایت از تولید داخلی و تأکیدات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت واردات در فصل برداشت، مهرفرد قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی با ارسال نامه‌ای به آقایان افخمی‌راد معاون توسعه روابط اقتصادی بازرگانی خارجی و کرباسیان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از آنان درخواست کرد، تا ترخیص برنج از تمام مبادی ورودی حتی مرزنشینی، ملوانی، مناطق آزاد ویژه اقتصادی تحت هر عنوان و شرایطی حتی بدون انتقال ارز، گشایش اعتباری، حواله ارزی و سایر موارد مشابه از تاریخ ۹۵٫۴٫۳۱ تا پایان فصل برداشت غیر مجاز اعلام شود.

  وی افزود: اما افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت با ارسال نامه‌ای به عسگری معاون امور گمرکی – گمرک ایران در این رابطه اعلام کرد که با توجه به مفاد قانونی چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری، صنعتی و همچنین اداره مناطق ویژه اقتصادی، واردات کالا‌ها از محل ارزش افزوده تعیین شده در مناطق به عنوان یک قانون خاص مشمول احکام قانون خود است.

  بحق با بیان اینکه از آنجا که ورود کالا و محصولات کشاورزی توسط مرزنشینان در چارچوب ماده ۸ قانون ساماندهی مبادلات مرزی از شمول ماده ۱۶ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مستثنی بوده، تصریح کرد: بنابراین طی آن نامه افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت به عسگری رئیس گمرک کشور اعلام کرد که واردات اقلام مذکور در چارچوب احکام قانونی خود استمرار یابد.

  رئیس انجمن واردکنندگان برنج با تأکید بر اینکه البته از ابتدای مرداد (آغاز ممنوعیت واردات برنج) تاکنون هیچ برنجی از مبادی ذکر شده ترخیص و به کشور وارد نشده است، گفت: انجمن واردکنندگان برنج درخواست دارد، تا قانون ممنوعیت واردات برنج برای همه یکسان اجرا شود و علیرغم اعلام سازمان توسعه تجارت مبنی بر اینکه واردات برنج در مناطق ویژه و آزاد و یا از طریق مرزنشینان و ملوانی دارای قانون خاص خود است، اجازه واردات طی ۴ ماه ممنوعیت واردات برنج در این مناطق به آنها هم داده نشود.

  بحق همچنین اظهار داشت: در گذشته ماهانه ۳۰ تا ۴۰ هزار تن برنج از طریق قاچاق وارد کشور می‌شد که با کنترل مرزهای آبی میزان واردات برنج قاچاق هم کاهش یافته است.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  ناگفته‌های فرزند شهید مدافع حرم خرمشهری از شهادت پدر مجلس با دانش آشتیانی درباره فتنه ۸۸ تعارف نخواهد داشت روایت مصطفی مستور از نویسندگی دانشگاه امام صادق‌‌(ع) در راستای پاسخ به نیاز جامعه در زمینه علوم انسانی ایجاد شد خالد مشعل و اسماعیل هنیه با محمود عباس دیدار کردند نظر رئیس‌جمهور بوسنی در مورد خزانه جواهرات/این موزه بی‌نظیر است عکس/ حضور سردار نقدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی فرار برخی مجرمان اقتصادی به خارج از کشور،مردم را متضرر کرده است دستیار گوگل روی دست سیری اپل زده است روسیه: فیلم صحنه های بمباران مدرسه ادلب در رسانه های غربی جعلی است طرح براندازی آمریکا در ایران و ۶ کشور منطقه زمان اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری تغییر یافت/ برگزاری دومین اجلاس هفده و هجدهم اسفندماه اختلاس حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت/بررسی‌ واگذاری املاک شهرداری تهران پیگیر رفع مشکل مالی شرکت نورد لوله اهواز هستیم رتبه ۶۹شاخص توسعه انسانی ایران در جهان/ ضرورت توزیع عادلانه سلامت همایش مردمی "مقابله با تعهدات سنگین ، قراردادهای ننگین" عکس/ قطع درختان ولیعصر برای تبلیغات یک موسسه مالی! دزد سابقه دار میدان انقلاب دستگیر شد شگفتی طبیعت به روایت نشنال جئوگرافی+ ۱۰ عکس پایان مرحله اول عملیات موصل در محور شمال و بازدید رئیس جمهوری عراق از منطقه عملیاتی