مهاجرانی که از طریق دریا به اروپا رسیده‌اند از مرز یک میلیون نفر گذشت

0 0

بیش از ۳۷۰۰ نفر از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی در مسیر عبور از دریا برای رسیدن به اروپا، جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.

آژانس آوارگان سازمان ملل خبر داد

مهاجرانی که از طریق دریا به اروپا رسیده‌اند از مرز یک میلیون نفر گذشت

مهاجران 24

آژانس آوارگان سازمان ملل امروز چهارشنبه اعلام کرد: تعداد آوارگان و مهاجرانی که در سال ۲۰۱۵ میلادی از طریق دریای مدیترانه و دریای اژه خود را به اروپا رسانده‌اند، به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

به گزارش وعده صادق، آژانس آوارگان سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون آواره با عبور از دریای مدیترانه و اژه خود را به مرزهای اروپا رسانده اند.

این گزارش افزود: بیش از ۳۷۰۰ نفر از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی در مسیر عبور از دریا برای رسیدن به اروپا، جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.

سازمان ملل تاکید کرد: در حالی که تعداد کل مهاجران به اروپا طی سال ۲۰۱۴ میلادی تنها به ۲۱۶ هزار نفر رسیده بود این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی با ۴ برابر افزایش به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

این آمارها نشان می دهد که حدود نیمی از آوارگان و مهاجران از سوریه خود را به اروپا رسانده اند و یک پنجم آنها از افغانستان وارد مرزهای اروپا شده اند.

اکثریت این آوارگان یعنی بالغ بر ۸۴۴۱۷۶ نفر از ترکیه و دریای اژه وارد یونان شده اند. ۱۵۲۷۰۰ نفر دیگر نیز از طریق لیبی وارد مرزهای ایتالیا شده اند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.