کد خبر : 39126
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
125 مشترک

آیا مرکل همان گونه که در شرایط مناسب خوب است در شرایط بحرانی نیز از کارایی لازم برخوردار است؟

زمانی که وی در سال ۲۰۰۵ پست صدر اعظمی این کشور را کسب کرد ، کشور تازه از بحران سر برآورده بود و درست زمانی که اصلاحات اقتصادی صدر اعظم گرهارد شرودر شروع به اثر بخسی می نمود این مرکل بود که محصولات را برداشت می کرد.

وعده صادق / حدود یک سال پیش یک کارگردان مشهور آلمانی با استفاده از ویدئو های ارسالی توسط مردم فیلم ۱۰۰ دقیقه ای از زندگی روزمره مردم این کشور منتشر کرد. فیلمی خالی از ترس و اضطراب که خوانواده ها را در حال انجام کار های روزمره مثل لذت بردن از ترن هوایی هستند.

طی ۱۰ سال گذشته آلمان در حال لذت بردن از چیزی بود که شاید یک روز به عنوان دوران طلایی شناخته شود.

اقتصاد بیمار این کشور خیلی بهتر از دیکران تنش های جدید را تحمل کرده است . از لحاظ سیاسی آلمان به عنوان قدرت برتر اروپا شناخبه می شود و در ضمن این کشور به مکان جذاب تری برای زندگی تدیل شده است و این شکوفایی به طرز زیبایی با روی کار آمدن صدر اعظم مرکل همزمان شده است.

زمانی که وی در سال ۲۰۰۵ پست  صدر اعظمی این کشور را کسب کرد ، کشور تازه از بحران سر برآورده بود و درست زمانی که اصلاحات اقتصادی صدر اعظم گرهارد شرودر شروع به اثر بخسی می نمود این مرکل بود که محصولات را برداشت می کرد.

امروز متأسفانه روز های خوشی رو به پایان است.

آلمان با کمک صنایع نیرومند خود توانست نسبتاً بدون آسیب بحران مالی را پشت سر بگذارد و زمانی که سایر اعضاء اتحادیه اروپا مبهوت بحران یورو بودند صادرات این کشور از تضعیف پول رایج نهایت استفاده را کسب کردند.

اما اکنون مشکل جدیدی در حال ظهور است. در فرانسه و انگلستان ، جمعیت سالمند موجب افزایش نگرانی ها شده اند ولی در آلمان شرایط از این هم وخیم تر است.

صدر اعظم مرکل نقشه داشت تا با سیاست در های باز برای پناهجویان علاوه بر حفظ ظاهر انسان دوستانه این معضل را نیز مرتفع کند و فکر می کرد که مردم آلمان این موضوع را می پذیرند. آنها نپذیرفتند.

مرکل همانند هر تکنوکرات دیگر نمیتواند یک راه حل دقیقه نودی برای مشکلات ارائه کند. مشکل این است که او نمی داند در شرایطی مپل شرایط فعلی چطور مردم را دور یک میز جمع کند ، و این می تواند آلمان را تجزیه کند.

در بین توده های مردمی الان دو نظر وجود دارد . عده ای می گویند باز نگهداشتن مرزها بروی آوارگان وظیفه اخلاقی ما است و ما نباید جز خودمان کسی را در رابطه با حملات تروریستی مقصر بدانیم و در مقابل نیز احزاب راست افراطی عصبانی با گرایشات نژاد پرستانه قرار دارند.

حال باید دید که آیا مرکل همان گونه که در شرایت مناسب خوب است در شرایط بحرانی نیز ازکارایی لازم برخوردار است یا نه ؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب