• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶ | کد خبر : 39134
 • به گزارش وعده صادقبه نقل از آناتولی، یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود اظهار داشت: کمال الهلباوی عضو سابق گروه اخوان المسلمین که با استفاده از خطوط هوایی قطر عازم دوحه بود، در جریان بازرسی در فردوگاه قاهره اعلام کرده که برای شرکت در کنفرانس گروه های اسلامی که هفته آینده در ایران برگزار می شود به این کشور سفر می کند.

  این مقام امنیتی اعلام کرد: بر اساس قوانین دستگاه های امنیتی مصر، اتباع این کشور بدون اجازه رسمی حق سفر به ایران را ندارند، به همین دلیل سفر وی به قطر و از آنجا به ایران جلوگیری شده است.

  دکتر الهلباوی سخنگوی سابق جنبش اخوان المسلمین مصر است، وی در ماه مارس سال ۲۰۱۲ بر اساس آنچه که وی انحراف اخوان المسلمین از روش و مسیر درست می دانست از اخوان جدا شده و جزء منتقدان بزرگ اخوان المسلیمن به حساب می آمد. وی اکنون عضو مجلس ملی حقوق بشر مصر است.

  لازم به ذکر است که حکومت مصر از دسامبر ۲۰۱۴ قوانینی را در مورد سفر اتباع مصر به برخی کشور ها تصویب کرد که بر اساس آن باید دستگاه امنیتی این کشور به مسافران برای سفر به برخی کشور ها اجازه دهد. در آگوست ۲۰۱۵ کشور های دیگری نیز به این فهرست اضافه شدند، که نام ایران نیز در میان آنها است.

  ژانویه گذشته نیز دستگاه امنیتی مصر از سفر متفکر اسلامی دکتر «راسم النفیس» به ایران به خاطر نداشتن مجوز امنیتی جلوگیری کرد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد