رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶ | کد خبر : 39271
 • وزیر اقتصاد ترکیه: خسارت کودتای ترکیه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است

  به گزارش وعده صادق ، وزارت اقتصاد ترکیه اعلام کرد که درپی کودتای ۱۵ جولای، حدود ۱۰۰ میلیارد دلار به این کشور خسارت وارد شده و احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.

  «بولنت توفنقچی» وزیر امور اقتصادی ترکیه در کنفرانس خبری گفت: «وقتی تمام جنگنده‌ها، بالگردها، سلاح‌ها، بمب‌ها و ساختمان‌ها را در نظر بگیریم، نسبت به محاسبات اولیه ما، هزینه (خسارات) حداقل ۳۰۰ میلیارد لیره (معادل ۱۰۰ میلیارد دلار) می‌شود. هزینه دقیقتر زمانی که محاسبات با جزئیات بیشتر انجام شود، اعلام خواهد شد.»

  به نوشته پایگاه خبری «روداو» توفنقچی با اشاره به هزینه‌هایی که کودتا در میان مدت خواهد داشت، توضیح داد: «برای مثال بسیاری از سفارشاتی که به خارج داشتیم، لغو شده‌اند. خارجی‌ها سفرشان به ترکیه را لغو کردند.»

  وی با بیان اینکه کودتاچیان تصویر جهان سومی از ترکیه نشان دادند، افزود: «کسانی که تانک‌ها را در خیابان و بمباران ساختمان مجلس را دیدند به ترکیه نخواهند آمد. تمام اینها هزینه‌هایی را در میان مدت تحمیل می‌کند.»

  توفنقچی خواستار تجدید قوای صنعت گردشگری ترکیه شده و همچنین درباره خطراتی که جنبش تروریستی «فتح‌الله گولن» برای کشورهای همسایه دارد، هشدار داد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار