رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲ | کد خبر : 39276
 • کارمند سابق وزارت خارجه آمریکا مطرح کرد

  روسیه؛ بهانه مجتمع‌های نظامی-صنعتی آمریکا برای تداوم نظامی‌گری در جهان

  به گزارش وعده صادق ، کارمند سابق وزارت خارجه این کشور در مطلبی به دلیل اصلی اظهارنظرهای تند مقامات آمریکایی علیه روسیه به ویژه علیه ولادیمیر پوتین پرداخته و دلیل آن را بهانه‌سازی مجتمع‌های نظامی-صنعتی آمریکا برای تداوم نظامی‌گری در جهان دانسته است.

  «پیتر فن بورن» در مطلبی برای «رویترز» نوشت: «به دنبال فروپاشی اتحاد شوروی و پایان جنگ سرد که فرانسیس فوکویاما آن را “پایان تاریخ” خواند، هیچ دشمن جهانی وجود نداشت که آمریکا با آن مواجه شود. هیچ موجود گنده و زشتی وجود نداشت تا وجود صدها پایگاه نظامی در سراسر جهان توجیه شود».

  وی ادامه داد: «افراد بسیاری که پول و قدرت زیادی داشتند، خواستار یک سری آدم‌ها و شخصیت‌های بسیار بد بودند. در دهه ۱۹۸۰ تلاش شد تا اربابان کارتل‌های مواد مخدر را به عنوان تهدید جدید و بزرگ جلوه دهند اما تعداد آنها کم بود و امکان حفظ کمپین رسانه‌ای درباره‌شان وجود نداشت. به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر، افراد بد همان “تروریست‌ها” بودند. دولت جورج بوش بارها این ایده را مطرح کرد که صدام حسین تهدیدی برای ایجاد سلاح کشتار جمعی است و همچنین ایران و کره شمالی را به عنوان اعضای “محور شرارت” قرار داد».

  کارمند سابق وزارت خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «مشخص شد که صدام حسین حباب بود و جنگ در عراق در نهایت بسیار منفور شد. اسامه بن لادن هرگز برای بار دوم به آمریکا حمله نکرد و طالبان به باتلاق جنگی افتاده که به نظر می‌رسد پس از گذشت ۱۵ سال تمرکزش را از دست داده است».

  در ادامه این یادداشت آمده است: «آمریکا برای برچسب زدن به اقسام مختلفی از دیگران – از قذافی گرفته تا (بشار) اسد و داعش، تلاش کرده و آنها را دشمنان جهانی خوانده که ارزش جنگیدن دائمی با آنها وجود دارد اما به طور کلی باید گفت که خاورمیانه، تبدیل به باتلاق شده است و آمریکا برنده و پیروز یا حداقل شکل و شمایل پیروزی را دوست دارد».

  فن بورن تاکید کرد دولتی که جانشین دولت کنونی آمریکا خواهد شد به «یک دشمن سرسخت» نیاز دارد و اینکه برای او دشمن دارنده «سلاح‌های هسته‌ای» را ترجیح می‌دهد و اینجا است که روسیه و پوتین وارد عمل می‌شود.

  وی نوشت: «آمریکایی‌ها به خوبی در دوره جنگ سرد برای اینکه روسیه به عنوان امپراطوری شیطانی دیده شود، آماده شدند و پوتین هم بخشی از (جنگ سرد) بوده است. روس‌ها در جنگ داخلی سوریه حضور دارند در نتیجه حسی از تداوم جنگ سرد وجود دارد. جنگ سرد جدید با روسیه، به سخت افزار نظامی پرهزینه‌تر آمریکا و همچنین کشف مناطق جدید در اروپا از قبیل کشورهای بالتیک برای استقرار نیروهای نظامی نیاز خواهد داشت و حتی ممکن است نفسی تازه به کالبد ناتو بدمد؛ سازمانی که درباره نقش خود در قبال تروریسم سردرگم است».

  این مقام پیشین آمریکایی تصریح کرد: «ثابت شده که فریاد همراه با بی ملاحظگی  سیاستمداران(آمریکایی) درباره تهدید مسلمانان، تاثیر معکوس داشته است و سبب به شخم آمدن بسیاری از مسلمانان شده و شاید سبب سوق دادن آنها به سمت افراطیگری شده است. همچنین در آمریکا رای دهندگان مسلمان و افرادی وجود دارند که به مسلمانان احترام می‌گذارند».

   کارمند سابق وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: «از سوی دیگر، تنها یک دسته انگشت شماری از چپگرایان تندرو هستند که فکر می‌کنند پوتین آدم خوبی است و این اعتقاد وجود دارد که بدون خطر براه افتادن جنگ اتمی با آمریکا، امکان سیلی زدن به پوتین وجود دارد. در نتیجه می‌توان او را به مداخله در فرایندهای انتخاباتی‌مان هم متهم کرد».

  وی که ۲۴ سال سابقه فعالیت در وزارت خارجه آمریکا داشته، در پایان نوشت:«بکار بردن مفهوم “پوتین، مجرم و اراذل و اوباش” نامزد آرمانی مجتمع‌های صنعتی-نظامی-سیاسی در آمریکا است. باید انتظار آن را داشت که او(پوتین و روسیه) نقش وسیعی در سیاست خارجی دولت آینده داشته باشد».

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار