رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷ | کد خبر : 39277
 • یک موسسه بین المللی گزارش داد

  ساخت‌وساز در ایران طی ۵ سال آینده رونق می‌گیرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه اینترنتی ورلد سمنت، بر اساس اعلام مرکز اطلاعات عمرانی موسسه تیمتریک، صنعت ساخت و ساز ایران احتمالا تا سال ۲۰۲۰ عملکرد مطلوبی خواهد داشت و این رشد ناشی از سرمایه گذاری ها در بخش انرژی و پروژه های ساخت و ساز در بخش مسکونی و زیرساخت ها خواهد بود. بهبود اعتماد سرمایه گذاران و مصرف کنندگان به دلیل لغو تحریم های غرب نیز موجب هدایت سرمایه ها به سمت پروژه های ساخت و ساز خواهد شد.
  انتظار می رود متوسط ارزش افزوده صنعت ساخت و ساز در ایران تا سال ۲۰۲۰ میلادی سالانه ۶٫۳ درصد باشد که بهبودی قابل توجه نسبت به رشد منفی سالانه ۱٫۶ درصدی در طی ۵ سال گذشته به شمار می رود. انتظار می رود ارزش صنعت ساخت و ساز ایران از ۷۶٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۴٫۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برسد. بازارهای ساخت و ساز مسکونی و انرژی اصلی ترین نقش را در این رشد خواهند داشت و ارزش این بازارها در سال ۲۰۲۰ به ترتیب به  ۵۰٫۲  و ۲۸٫۹ میلیارد دلار خواهد رسید.
  ساخت و ساز مسکونی  تا سال ۲۰۱۵ بزرگترین بخش از صنعت ساخت و ساز ایران محسوب می شد و ۴۶ درصد از کل ارزش این بازار را به خود اختصاص داده بود. در طی ۵ سال آینده، این بازار از سرعت گرفتن گسترش شهرنشینی و رشد جمعیت منتفع خواهد شد. تلاش های دولت برای کاهش کمبود مسکن نیز به رشد صنعت ساخت و ساز در طی ۵ سال آینده کمک خواهد کرد.
  ساخت و سازها در بخش انرژی و ساخت و سازهای مورد استفاده عموم در سال ۲۰۱۵ با اختصاص حدود ۲۴ درصد از کل بازار ساخت و ساز، دومین بخش بزرگ این صنعت در بازار ایران بود. انتظار می رود اهمیت این بخش در طی ۵ سال آینده افزایش یابد و در سال ۲۰۲۰ به ۲۵ درصد از کل صنعت ساخت و ساز ایران برسد. طرح های دولت ایران برای پاسخ گویی به نیاز رو به افزایش کشور به برق و تمرکز بر توسعه منابع انرژی تجدید پذیر نیز به این امر کمک خواهد کرد.
  دنی ریچاردز، اقتصاددان ارشد موسه تیمتریک در این باره گفت: «هرچند انتظار می رود صنعت ساخت و ساز ایران رشد قابل توجهی را شاهد باشد، اما ریسک های متعددی نیز در این چشم انداز دیده می شود. مهمترین ریسک افت ها عبارتند از، افت قیمت نفت، فساد و ریسک های سیاسی.»

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار