رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸ | کد خبر : 39298
 • اردوغان: کودتا مردم و پارلمان ترکیه را هدف قرار داده بود

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر: رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در سخنرانی خود در جمع سرمایه گذاران در آنکارا گفت نمی توان کودتاها را به خوب و بد تقسیم کرد اما آنچه که کودتای اخیر را از کودتاهای دیگر متمایز می کند، این است که این کودتا مردم و پارلمان را هدف قرار داد. بنابراین می توان این کودتا را از جمله کودتاهای خائنانه در تاریخ ترکیه خواند.

  اردوغان گفت: حوادث مربوط به تلاش برای کودتا که در ترکیه رخ داد، بازیگران آن هم در ترکیه بودند، اما سناریو و فیلمنامه در خارج نوشته شده بود. غرب از تروریسم حمایت می کند و در کنار کودتاچیان ایستاده است.

  اردوغان افزود: کودتاچیان چه فکری می کردند که ملت ترکیه را با گلوله و بمب هدف قرار دادند؟ تلاش برای کودتای نافرجام را قدرت های خارجی برای ضربه زدن به رشد، توسعه و وحدت ترکیه برنامه ریزی کرده بودند. من با بدست آوردن پنجاه و دو درصد از آرا به قدرت رسیدم. بازرگانان بهترین شاهد برای توسعه این کشور از زمانی که من حکومت را در دست گرفتم، هستند. بازرگانان و سرمایه گذاران به خوبی می دانند، امروز کشورهایی هستند که نظام های غیردموکراتیک آنها را هدایت می کنند.

  وی خاطر نشان کرد: اگر به کشورهای غربی نگاه کنید می بینید که کشورهای اروپایی دارای حکومت های دموکراتیک پارلمانی هستند به جز فرانسه که یک استثناست. زمانی که بعضی کشورهای اروپایی در فرودگاه های خود تابلوهایی را نصب می کنند که مردم را به سفر نکردن به ترکیه تشویق می کند تا قدرت اردوغان افزایش نیابد.

  رییس جمهور ترکیه گفت اصلاحات اقتصادی را که در پارلمان بلاتکلیف مانده است فورا اجرا خواهد کرد و هیچ تاخیری در این زمینه صورت نخواهد گرفت./ صدا وسیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار