• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸ | کد خبر : 39298
 • به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر: رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در سخنرانی خود در جمع سرمایه گذاران در آنکارا گفت نمی توان کودتاها را به خوب و بد تقسیم کرد اما آنچه که کودتای اخیر را از کودتاهای دیگر متمایز می کند، این است که این کودتا مردم و پارلمان را هدف قرار داد. بنابراین می توان این کودتا را از جمله کودتاهای خائنانه در تاریخ ترکیه خواند.

  اردوغان گفت: حوادث مربوط به تلاش برای کودتا که در ترکیه رخ داد، بازیگران آن هم در ترکیه بودند، اما سناریو و فیلمنامه در خارج نوشته شده بود. غرب از تروریسم حمایت می کند و در کنار کودتاچیان ایستاده است.

  اردوغان افزود: کودتاچیان چه فکری می کردند که ملت ترکیه را با گلوله و بمب هدف قرار دادند؟ تلاش برای کودتای نافرجام را قدرت های خارجی برای ضربه زدن به رشد، توسعه و وحدت ترکیه برنامه ریزی کرده بودند. من با بدست آوردن پنجاه و دو درصد از آرا به قدرت رسیدم. بازرگانان بهترین شاهد برای توسعه این کشور از زمانی که من حکومت را در دست گرفتم، هستند. بازرگانان و سرمایه گذاران به خوبی می دانند، امروز کشورهایی هستند که نظام های غیردموکراتیک آنها را هدایت می کنند.

  وی خاطر نشان کرد: اگر به کشورهای غربی نگاه کنید می بینید که کشورهای اروپایی دارای حکومت های دموکراتیک پارلمانی هستند به جز فرانسه که یک استثناست. زمانی که بعضی کشورهای اروپایی در فرودگاه های خود تابلوهایی را نصب می کنند که مردم را به سفر نکردن به ترکیه تشویق می کند تا قدرت اردوغان افزایش نیابد.

  رییس جمهور ترکیه گفت اصلاحات اقتصادی را که در پارلمان بلاتکلیف مانده است فورا اجرا خواهد کرد و هیچ تاخیری در این زمینه صورت نخواهد گرفت./ صدا وسیما

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان