رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸ | کد خبر : 39309
 • بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان مطرح کرد

  هزینه ۱۷ میلیارد دلاری آمریکا برای تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان

  به گزارش وعده صادق به نقل از «واشنگتن فری بیکن»، «جان سپکو» بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) به تازگی گزارش خود را به کنگره کشورش ارائه کرده است.

  بر اساس این گزارش، آمریکا بیش از ۱۷میلیارد دلار را به منظور فراهم کردن سلاح، تجهیزات و وسائل نظامی دیگر برای نیروهای امنیتی افغانستان هزینه کرده است.

  در این گزارش آمده که آمریکا تا ۳۱ می ماه ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱۳ میلیارد دلار برای تجهیز ارتش و ۴٫۲ میلیارد دلار دیگر را برای تجهیز پلیس ملی افغانستان خرج کرده است.

  تعداد کلی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تا ماه آوریل سال جاری میلادی ۳۱۹ هزار و ۵۹۵ تن است که این تعداد نسبت به ماه فوریه ۲۰۱۴ میلادی با ۳۳۸ هزار و ۱۰۸ نظامی کاهش چشمگیری داشته است.

  بر اساس گزارش سیگار، دولت افغانستان کنترل حدود پنج درصد از مناطق تحت حاکمیت خود را بین ماه‌های ژانویه تا می سال جاری میلادی از دست داده است.

  در این گزارش آمده است که مناطق تحت کنترل دولت افغانستان تا پایان ماه می به ۶۵٫۶درصد رسید در حالی که این میزان در پایان ماه ژانویه سال جاری میلادی ۷۰٫۵ درصد برآورد می‌شد.

  براساس این آمار، دولت افغانستان از حدود ۴۰۰ منطقه، کنترل ۱۹ منطقه را از دست داده است.

  همچنین یک رسانه آمریکایی گزارش داد که دولت آمریکا به دلیل سوء مدیریت باید یک میلیارد دلار را برای ترمیم و نگهداری تجهیزات ارتش افغانستان هزینه کند.

  این نشریه می‌نویسد: پروژه میلیونها دلاری آمریکا که پنج سال پیش با هدف حفظ ده‌ها هزار وسایل نقلیه و تجهیزات نظامی ارتش افغانستان آغاز شده بود پس از مدتی دچار سوء مدیریت شده است.

  در مراحل اولیه هزینه‌های این قرارداد ۱۸۲ میلیون دلار بود، اما پس از مدتی ۴۲۳میلیون دلار دیگر به آن اضافه شد که با این تغییر، حجم ترمیم و نگهداری ۲۶هزار وسیله و تجهیزات ارتش افغانستان در نیمه سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ میلادی از ۳۰۷۲ مورد به ۸۲ مورد رسیده است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار