• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴ | کد خبر : 39433
 • به گزارش وعده صادق، سید کامل تقوی‌نژاد امروز در جمع اعضای اتاق بازرگانی صنایع معادن تهران، اظهار داشت: نمی‌توانم بپذیرم یک کارگزار دولتی دلسوزی بیشتری نسبت به بخش خصوصی داشته باشد، با مشکلات تولید و بنگاه‌داری آشنا هستم و در این بخش کار کردم.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در سازمان به دنبال شفافیت هستیم، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات که تحت عنوان فساد مطرح است، به این دلیل بوده و مهمترین مسأله در شفافیت آمار و اطلاعات صحیح است که بخشی از آن به دستگاه‌های دولتی بازمی‌گردد و اعتراف می‌کنم، یک جاهایی باید خود را اصلاح کنیم.

  معاون وزیر امور اقتصادی به طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: بخشی از این طرح مربوط به دست یافتن به اطلاعات در جهت منافع ملی است و سازمان وظیفه‌ای جز تشخیص و وصولی در رابطه با این اطلاعات ندارد.

  وی با تأکید بر اینکه قول دادیم طرح جامع مالیاتی تا بهمن ماه عملیاتی شود، یادآور شد: تاکنون مبنای کار خود اظهاری بوده است و به اطلاعات مردم تکیه کردیم، اما در این طرح با توجه به اینکه اطلاعات را از کانال‌های دیگر می‌گیریم ۹۰ درصد اظهارنامه‌ها پذیرفته شده و آنها را تطبیق می‌دهیم و فقط ۱۰ درصد از اظهارنامه‌های پرریسک بررسی می‌شود.

  به گفته تقوی‌نژاد علاقه برای ورود به رسیدگی‌های آن چنانی نداریم و اطاله مراحل دادرسی مالیاتی هر دو طرف را خسته می‌کند و خواسته‌ایم، تا ادارات زمان رسیدگی را ۵۰ درصد کاهش دهند.

  رئیس سازمان امور مالیاتی به موضوع تقویت شورای عالی مالیاتی اشاره کرد و افزود: علاقه داریم مسائل و اختلافات درون سازمان حل شود، اگر دولت هزینه‌هایش زیاد می‌شود، حق نداریم برای تأمین آن به مردم فشار بیاوریم و این مقبول ما نیست که بخواهیم به هر بهانه‌ای مالیات بگیریم.

  معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه علاقه‌مند به اخذ مالیات بر اساس شیوه علی‌الرأس نیستیم، تصریح کرد: قانون مالیات ارزش افزوده که ۵ ساله بوده است اشکالاتی دارد و اکنون ۴۰ درصد درآمدهای مالیاتی از این محل است، در حال حاضر این لایحه در کمیسیون اقتصادی رسیدگی می‌شود و هدف اصلی آن رسیدن از مرحله تولید به مصرف است.

  وی ادامه داد: عمده نارسایی مالیاتی ارزش افزوده شاید با نصب صندوق مکانیزه حل شود، لایحه‌ای تنظیم شده که دارای مشوق‌هایی است و هزینه اولیه صندوق‌ها سازمان پرداخت می‌کند. این لایحه به زودی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.

  تقوی‌نژاد در مورد استرداد مالیات صادرکنندگان نیز یادآور شد: باید به شرایطی برسیم که مشکلات و زمان آن کاهش یابد.

  رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به توافق با اصناف اظهار داشت: در این توافق تعداد سامانه‌‌ها و مالیات اصناف با توجه به اعتمادی که کردیم، افزایش یافته است.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند