• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱ | کد خبر : 39440
 • روسیه درگیر نبردی سخت با تروریست‌ها در حلب

  به گزارش وعده صادق نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه در حال حاضر درگیر نبردی سخت با تروریست‌ها در مناطق تحت کنترل آنان در شهر ناآرام حلب در شمال غرب سوریه هستند.

  در حال حاضر، درگیری‌های سنگینی با تروریست‌هایی که مواضع ارتش را در مناطق غرب و جنوب غربی شهر هدف هجوم خود قرار داده‌اند در جریان است.

  سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه سه‌شنبه در پاسخ به انتقاد امریکا از عملیات روسیه ضد تروریستها در سوریه گفت: «به محض آنکه دولت سوریه و ارتش با پشتیبانی ما پیشرفتی ملموس در مبارزه با تروریست‌ها حاصل می‌دهند، امریکایی‌ها شروع می‌کنند… طرح این درخواست که ما نبرد با تروریست‌ها را متوقف کنیم.»

  جان کری وزیر خارجه امریکا دوشنبه خواستار خودداری روسیه از اجرای عملیات آفندی در حلب شد، در حالی که نیروهای سوری مناطق تحت کنترل تروریست‌ها را تحت محاصره خود گرفته‌اند.

  کری مدعی شد که عملیات روسیه در حلب مانع برگزاری نشست بین طرف‌های درگیر در سوریه شده است و امریکا انتظار دارد که این رویه ظرف چند روز آتی تغییر کند.

  ریابکوف تصریح کرد: «با شنیدن این صداها از واشنگتن… ساعات و روزهای آتی سرنوشت‌ساز خواهد بود، لحن آنان ضرب‌الاجل گونه و غیر قابل قبول است.»

  دولت سوریه با پشتیبانی روسیه عملیات امدادی انسان‌دوستانه گسترده‌ای را در حلب آغاز کرده و گذزگاه‌هایی را برای خروج غیرنظامیان و پیکارجویانی که خود را تسلیم کردند تدارک دیده است.

  برخی سازمان‌های غیردولتی امریکا عنوان کرده‌اند که این سیستم دالانی را ناقص دانسته و طرح تخلیه شهر با مباشرت سازمان ملل را خواستار شده‌اند.

  ریابکوف گفت: «چرا این امر در حلب میسر نیست؟ زیرا دولت سوریه سرانجام تروریست‌ها را از عناصر میانه‌رو (اپوزیسیون) و شهروندان تفکیک کرده است. این موضوعی است که همکاران ما در واشنگتن آمادگی انجام آن را نداشتند.»

  مسکو مدت مدیدی است که بر خروج گروه‌های به اصطلاح اپوزیسیون میانه‌رو تحت حمایت امریکا از مناطق تحت کنترل تروریست‌ها تاکید دارد. واشنگتن مدعی است که قادر به حذف گروه‌های مخالف نیست.

  سوریه از سال۲۰۱۱ میلادی صحنه خشونت و ناآرامی های مورد حمایت خارج است . استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه می‌گوید در نتیجه بیش از ۵ سال جنگ در این کشور عربی دست کم ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که به گفته وی حدود نیمی از جمعیت این کشور ۲۳ میلیون نفری آواره شده‌اند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار