بحران مهلک تفرقه در قاره سبز

0 0

چند ماه آینده اخرین فرصتی است که اروپا برای اصلاح خود در اختیار دارد و اگر آنرا از دست بدهد ممکن است دچار افول شود. زمان باقی مانده اندک است و جلوگیری از این رویداد مستلزم یک عکس العمل سریع و شجاعانه میباشد.

وعده صادق/ چند ماه آینده اخرین فرصتی است که اروپا برای اصلاح خود در اختیار دارد و اگر آنرا از دست بدهد ممکن است دچار افول شود. زمان باقی مانده اندک است و جلوگیری از این رویداد مستلزم یک عکس العمل سریع و شجاعانه میباشد.

برگزیت یک شوک بود ، اما پیامد هایش ترسناکتر از خودش بودند. این تصمیم میتواند به عنوان یک اعراض گسترده از اتحادیه اروپا با همه فشارهای ناعادلانه اش تلقی شود. واکنش اروپاییان به این اتفاق کوبیدن بر طبل تفرقه و دست روی دست گذاشتن بود.

نشست آینده اتحادیه اروپا در ۱۶ سپتامبر در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.

حقیقت این است که نیاز برای تجدید نظر در مفاد این پیمان ،حتی بدون رأی انگلیسی ها به خروج، ضروری به نظر میرسید . این تصمیم فقط دلایل بیشتری برای این کار به ما داد.

قبل از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ تعداد زیاد منتفعان این تفکر غلط را تقویت می کرد که بازندگان ، فقط افراد بدشانسی بوده اند که با مشکل روبرو شده اند.

با فراگیر شدن وحشت آنهایی که در گیر و دار جهانی شدن بخت یارشان نبود ، راههایی برای اعلام تمایل خود برای برگشت به روزهای خوش گذشته پیدا کردند. آنها احزابی را پیدا کردند که به ترسشان دامن می زدند.آنها نیز تدریجاً مصمم تر و رساتر به تشریح ترسهایشان اقدام کردند.

اما حقیقت این است که ایده بازگشت به روزهای شیرین گذشته توهمی بیش نیست ؛ جهان تغییر کرده است. زمانی که انگلیس وارد پیمان اقتصادی اروپا شد چین تنها ۱ درصد از اقتصاد جهانی را در دست داشت اما الان ۱/۵ تولید ناخالص ملی دنیا معادل با تولید ناخالص کل اروپا در تملک این کشور است.

حالا اما نظام سیاسی بحران زده اروپا یک فرصت منحصر به فرد و تکرار نشدنی برای بازسازی خودش در اختیار دارد. آیا از آن استفاده می کند؟

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.