• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹ | کد خبر : 39503
 • مسکو: فرانسه، بریتانیا و چین باید به روند کاهش زرادخانه هسته‌ای بپیوندند

  به گزارش وعده صادق، ولادیمیر لئونتیف معاون بخش کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد: برای دستیابی به هرگونه پیشرفتی در زمینه کاهش زرادخانه هسته ای، فرانسه، بریتانیا و چین باید به روند کاهش زرادخانه اتمی ملحق شوند.

  وی در ادامه تصریح کرد: پیوستن فرانسه، بریتانیا و چین یک پیش شرط مهم برای دستیابی به پیشرفت در زمینه کاهش زرادخانه های اتمی در جهان خواهد بود.

  این مقام روسی گفت: فرانسه و بریتانیا قابلیت های جدی هسته ای در اختیار دارند که از دیدگاه خودشان قادر به ضربه زدن به هر دشمن احتمالی هستند.

  وی افزود: برای دستیابی به پیشرفت قابل قبول در این مسیر، باید روند کاهش زرادخانه های اتمی، چند جانبه باشد و همه کشورهایی که دارای قابلیت اتمی هستند، به این روند ملحق شوند.

  پیش از این نیز میخاییل اولیانوف مدیر بخش کنترل تسلیحات در وزارت خارجه روسیه نیز گفته بود که مذاکرات مربوط به کاهش تسلیحات راهبردی باید شامل همه قدرت های هسته ای شود.

  لئونتیف در ادامه ضمن انتقاد از سیاست های آمریکا، تاکید کرد: روسیه برای برداشتن گامهای بیشتر در راستای کاهش زرادخانه اتمی آماده است ولی عواملی را در نظر خواهد گرفت که بر ثبات راهبردی اش تاثیر منفی می گذارد.

  این مقام روسی گفت: استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا و تهدید ناشی از سلاح های فراجوی ، عوامل مهمی است که روسیه در نظر خواهد گرفت.

  وی اظهار داشت: روسیه بر این باور است که احتمال کاهش بیشتر زرادخانه اتمی به صورت دوجانبه با آمریکا، تقریبا از بین رفته است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار