رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶ | کد خبر : 39513
 • طاهریان: زمان کودتاهای نظامی در منطقه به سر آمده است/ زمینه مشارکت‌های منطقه‌ای تهران-آنکارا فراهم شده است

  به گزارش وعده صادق، همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری ایران پسابرجام در ترکیه و در محل اتاق بازرگانی ازمیر با حضور اکرم دمیرتاش رئیس اتاق بازرگانی ازمیر و محمد ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و ده‌ها تن از فعالان اقتصادی ترکیه‌ای و کارفرمایان شرکت‌های ایرانی فعال در شهر ازمیر ترکیه، برگزار شد.

  در این همایش سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ملاقات با «ارول آی یلدیز» استاندار ازمیر تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از اولین ساعات کودتای نافرجام، موضع‌گیری بسیار صریحی را از دولت و ملت ترکیه داشته و بر لزوم احترام به رای مردم تاکید کرده است. دیگر زمان کودتاهای نظامی در منطقه به سر رسیده است، مردم حرف خود را از طریق رای می‌گویند و باید به آرای مردم احترام گذاشته شود.

  سفیر ایران با تبریک به مردم ترکیه که ایستادگی شجاعانه‌ای را در قبال کودتاگران نشان دادند، گفت: مردم با این حرکت از سلاح نوینی در ترکیه رونمایی کردند که آن عبارتند از قدرت و حضور مردم در صحنه بود.

  طاهریان با اشاره به فراهم شدن فصل نوینی در توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و روابط دو جانبه میان ایران و ترکیه افزود: اکنون زمان مشارکت‌های دوجانبه و منطقه‌ای میان دو کشور بیش از پیش فراهم است و باید برای تحقق هدف ۳۰ میلیارد دلاری تعیین شده از سوی روسای جمهوری دو کشور همکاری‌ها و مبادلات تجاری اقتصادی فشرده گسترش یابد. در این مسیر نقش بخش‌های خصوصی و همکاری آنها موثر و تعیین‌کننده خواهد بود.

  وی افزود: همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان ترکیه با ایران در دوران تحریم و اکنون در دوره پساتحریم در حوزه‌های بانکی برای پشتیبانی و توسعه روابط اقتصادی قابل چشم‌پوشی نیست.

  دمیرتاش رئیس اتاق بازرگانی ازمیر هم در این همایش با تاکید بر اهمیت روابط همه جانبه ایران و ترکیه به عنوان دو کشور قدرتمند منطقه با ظرفیت‌های قابل توجه، گفت: مشارکت گسترده بازرگانان و کارآفرینان منطقه اژه در این نشست گویای علاقه و ارتباطات گسترده منطقه اژه که ازمیر در مرکز آن قرار دارد، با ایران است.

  وی گفت: روابط ایران و ترکیه به ویژه در دوره دولت آقای روحانی متحول شده است و توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ و اجرایی شدن برجام، فرصت‌های بسیار زیادی را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران ترکیه‌ای فراهم کرده است و اتاق بازرگانی ازمیر تلاش دارد زمینه مشارکت و حضور فعال شرکت‌های ترکیه‌ای در منطقه اژه را برای حضور در طرح‌های بزرگ زیرساختی ایران فراهم کند.

  رئیس اتاق بازرگانی ازمیر با اشاره به این که منطقه اژه از مهم‌ترین مناطق صنعتی ترکیه به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: این منطقه دارای ظرفیت‌هایی است که به راحتی می‌تواند به همه نیازهای وارداتی ایران اعم از کالا و خدمات پاسخ دهد. پیشرفت‌های اقتصادی ایران با وجود تحریم‌های سخت بین‌المللی قابل تقدیر است.

  وی افزود: علاوه براین باید بگویم که شرکت‌های ترکیه‌ای تمایل زیادی به هم‌افزایی با شرکت‌های ایرانی در زمینه سرمایه‌گذاری‌ها و اجرای طرح‌های مشترک به طور متقابل در ایران و ترکیه و کشورهای ثالث دارند و آماده‌اند تجربیات خود را در حوزه‌هایی که موفق بوده‌اند، به مخاطبان ایرانی خود منتقل کنند.

  رئیس اتاق بازرگانی ازمیر افزود: قرار است اواخر مهر ماه نشست اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو دی ۸ در ازمیر برگزار شود و در قالب این نشست نیز با مخاطبان ایرانی خود گفت‌وگوهایی را خواهند داشت.

  دمیرتاش با اشاره به این‌که منطقه اژه بیش از سایر مناطق ترکیه، دارای مراودات اقتصادی و تجاری با ایران است، از آمادگی اتاق بازرگانی ازمیر برای تخصیص اتاقی در این اتاق به رایزنی بازرگانی ایران در ترکیه خبر داد.

  وی افزود: در ازمیر تاکنون فقط آمریکا چنین امتیازی را داشته است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار