• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱ | کد خبر : 39517
 • عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله در گفتگو با تسنیم:

  هدف ملت یمن از مذاکره صلح است، نه تسلیم شدن در برار فشارها

  به گزارش وعده صادق «حمید رزق» عضو هیئت ملی مذاکره کننده یمن در گفتگو های صلح کویت بر بی نتیجه بودن گفتگو های صلح تاکید کرد و در این خصوص توضیح داد: تاکنون پیشرفتی در گفتگو های صلح صورت نگرفته است؛ اما آل سعود و آمریکایی‌ها با درک کردن این مسئله که شکست گفتگو ها به ضرر منصور هادی و مزدورانشان خواهد بود تلاش می‌کنند، گفتگو ها همچنان ادامه یافته و شکست آن اعلام نشود.

  دست برتر نیروهای ارتش وکمیته‌های مردمی یمنی در جبهه‌ها

  وی ادامه داد: آنان به خوبی می‌دانند که کنترل اوضاع در میدان‌های نبرد و جبهه‌های مختلف در دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است به همین دلیل همچنان به ما فشار وارد کرده و به دنبال ایجاد یک راه حل سیاسی از طریق گفتگوها هستند.

  تشکیل مجلس سیاسی برای اداره امور یمن معادلات طرف مقابل را برهم زد

  این عضو گفتگو کننده هیئت ملی یمن در بخش دیگری از سخنان خود به توافق سیاسی صورت گرفته در یمن برای تشکیل یک شورای سیاسی و تاثیر آن بر گفتگو ها اشاره کرد و گفت: توافق سیاسی صورت گرفته میان انصار الله و کنگره ملی یمن در خصوص تشکیل یک مجلس سیاسی برای اداره امور کشور باعث تغیر معادلات طرف مقابل و قرار گرفتن در وضعیت سختی شده است. آنان درک می کنند که یمنی ها برای پر کردن جای خالی یک فرایند سیاسی مناسب برای اداره امور کشور در مسیر صحیح قرار گرفته‌اند و اگر به این شیوه ادامه دهند دیگر اشغالگران نمی توانند موارد مورد نظر خود را به ملت یمن تحمیل کنند.

  وی در همین خصوص ادامه داد: این درحالی است که طرف مقابل ما به خوبی از قدرت هیئت گفتگو کننده یمن برای مقابله با فشارهای مختلف اطلاع دارد، هدف ما از گفتگو با طرف مقابل صلح است و ملت یمن به تسلیم شدن در برابر فشارها تن نخواهد داد، آینده روشنی برای گفتگو ها دیده نمی‌شود؛ اما تاکنون شکست آنها اعلام نشده است.

  طرف های مقابل خواهان تحویل دادن یمن به منصور هادی هستند

  حمید رزق در پایان اظهار کرد: طرف مقابل پیشنهاد های مختلفی به ما ارائه کرده است و هیئت ملی گفتگو کننده یمن با سفرای کشورهای مختلف دیدار کرده است. باید بگویم که جوهر اصلی خواسته‌های آنان تسلیم شدن ملت یمن است و در عرصه عمل به معنی تحویل دادن کل یمن به مزدوران سعودی است.

   

  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند