رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲ | کد خبر : 39723
 • با دستگیری تروریست ها طرح حمله موشکی به سنگاپور فاش شد

  به گزارش وعده صادق ،به نقل از رویترز، مقامات دو کشور اندونزی و سنگاپور اعلام کردند که پلیس اندونزی روز جمعه شش شبه نظامی را به اتهام همکاری با گروه تروریستی داعش و طرح ریزی یک حمله موشکی به سنگاپور دستگیر کرد.

  این شش فرد مظنون در جزیره «باتم» اندونزی در فاصله ۱۵ کیلومتری از جنوب سنگاپور دستگیر شدند. پلیس سنگاپور اعلام کرد که در واکنش به طرح این حمله، تدابیر امنیتی شدیدتری را اتخاذ کرده است.

  «آگوس ریانتو» سخنگوی پلیس اندونزی به خبرنگاران گفت که این شش فرد مظنون با همکاری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در سوریه درحال طرح ریزی یک حمله موشکی به سنگاپور بودند. شایان ذکر است که سنگاپور یک قطب تجاری، بانکداری و گردشگری مهم در منطقه جنوب شرقی آسیاست.

  ریانتو در ادامه افزود که بازجویی های اولیه نشان می دهد که این مظنونان درصدد حمله به هدفهای حیاتی و مناطق شلوغ از جمله ادارات پلیس بودند.

  پلیس اندونزی همچنین اعلام کرد که شش فرد بازداشتی به داشتن ارتباط با گروه «باهرون نعیم» مظنون هستند. لازم به ذکر است که گروه مذکور یکی از گروههای افراط گرای اندونزی است که با داعش در سوریه همکاری می کند.

  روزنامه محلی باتم به نقل از پلیس اندونزی نوشت که سن این شش فرد بازداشتی بین ۱۹ تا ۴۶ سال و اکثراً کارگران کارخانه هستند. هنوز اطلاعاتی در خصوص نوع موشکی که قرار بود در این حمله مورد استفاده قرار بگیرد، منتشر نشده است.

  گفتنی است که بازپرسان اندونزیایی بر این باورند که گروه نعیم یکی از طراحان حمله تروریستی ماه ژانویه به جاکارتا،‌ پایتخت اندونزی،‌ است که طی آن،‌ هشت نفر از جمله چهار  تن از عاملان این حمله تروریستی کشته شدند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار