رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 39730
 • خطبه‌های نماز جمعه بنگاه خبری نیست

  به گزارش وعده صادق ، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در گردهمایی ائمه جماعات استان مرکزی در شهرستان خمین که به مناسبت سالروز تشکیل نماز جمعه در کشور برگزار شد، به نکاتی که یک امام جمعه باید رعایت کند اشاره کرد و گفت: امام جمعه باید در طول هفته در خدمت مردم باشد و در جلسات مردمی حضور فعال به هم رساند.

  وی افزود: ازتباطات امام جمعه با اقشار مختلف باید به گونه‌ای باشد که مردم حضور او را در جامعه احساس کنند.

  تقوی با تاکید بر ارائه تحلیل قوی سیاسی از اتفاقات روز دنیا در خطبه‌های نمازجمعه، تصریح کرد: ارائه خطبه قوی و از روی مطالعه در نماز جمعه که متناسب با نیازها و مطالبات مردم باشد و در بینش دینی مردم کمک کننده باشد، از وظایف امام جمعه است.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه نماز جمعه و خطبه‌های آن بنگاه خبری نیست، ادامه داد: بسیاری از ائمه جمعه در خطبه های خود اخبار سیاسی را به مردم بازگو می‌کنند در حالیکه باید از این اخبار، تحلیل‌های سیاسی را به درستی تبیین کند و مردم را نسبت به موضوعات روز دنیا آگاه کرده و بینش ها را تقویت کنند.

  تقوی تصریح کرد: ائمه جمعه باید اطلاعات مربوطه را از منابع موثق جمع‌آوری و علت‌یابی کرده و در نهایت اخبار و اطلاعات به دست آمده را با قدرت فکری خود تجزیه و تحلیل کنند، همچنین نقش قدرت‌های سلطه‌گر و نظام سلطه را در نمازجمعه تحلیل کنند.

  وی مسئله نفوذ ذر انقلاب و عوامل نفوذی را موضوعی مهم دانست که باید با نگاه دقیق و تیزبینی نسبت به آنها هوشیار بود.

  تقوی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یکی از عللی که حرکت سیاسی امام حسن(ع) به نتیجه نرسید این بود که مردم از اوضاع جامعه خود تحلیل درستی نداشتند. مردمی که تحلیل درستی از اوضاع نداشته باشند کلاه سرشان می‌رود و منحرف می‌شوند.

  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: جامعه‌ای که از اوضاع زندگی و شرایط موجود سیاسی و اجتماعی تحلیل درستی نداشته باشد در معرض خطر است.

  وی افزود: نماز جمعه نماز عبادی است و بار تربیتی والایی دارد از این رو امامان جمعه باید در آغاز خطبه‌های خود مردنم را به تقوا توصیه کنند چراکه جامعه نیاز به معنویت دارد. بخشی از موفقیت‌ها به امام جمعه، بخشی به ستاد نمازجمعه و بخشی دیگر به عوامل بیرونی و اختیارات آن بستگی دارد که باید در مورد آنها تدبر کرد.

  تقوی اظهار کرد: امام جمعه باید زندگی مردمی را پیشه خود قرار دهد و سخنانش خطابه باشد نه سخنرانی، همچنین باید قالب و ادبیات و محتوای خطبه‌ها زیبا باشد.

  وی در ادامه به نکاتی در خصوص فضای فیزیکی مناسب و ایجاد ترغیب در نمازگذاران اشاره کرد و افزود: باید عدم شرکت برخی اقشار و افراد برجسته جامعه در نمازجمعه و ثابت بودن تعداد نمازگذاران علت‌یابی شود.

  تقوی اظهار کرد: دانشگاهیان، حوزویان و سایر نخبگان می‌توانند بر کیفیت شرکت در نماز جمعه بیافزایند./ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار