رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱ | کد خبر : 39766
 • احضار سفیر آمریکا به دفتر نتانیاهو برای توضیح درباره اظهارات برجامی اوباما

  به گزارش وعده صادق، «دن‌ شاپیرو»، سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، برای توضیح درباره اظهارات باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا درباره برجام، به دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی احضار شد.

  این خبر را روزنامه تایمز اسرائیل بامداد شنبه منتشر کرد.

  پیشتر گزارش شده بود «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه در بیانیه‌ای خواستار تدوین «سیاست مشترک» و «تقویت اتحاد آمریکا و اسرائیل» برای اعمال فشار بر ایران از رهگذر اجرای برجام شد.

  «نتانیاهو»، در این بیانیه موضع مخالفت با دیدگاه‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا درباره «برجام» که به گفته کارشناسان بخشی از سیاست تقسیم کار تل‌آویو-واشنگتن برای اعمال فشار بر تهران است را نیز ادامه داده است.

   اوباما روز پنجشنبه گفته بود که حتی مقام‌های ارشد ارتش اسرائیل هم اعتراف می‌کنند که توافق هسته‌ای با ایران پیامدهای مثبت داشته است. وی به اظهارات ایزینکوت، فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی اشاره کرد که سال گذشته گفته بود که برجام تهدید علیه اسرائیل را کاهش داده است.

  وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روز جمعه در واکنش به این اظهارات اوباما، برجام را به قرارداد مونیخ با هیتلر تشبیه کرد.

  دفتر بنیامین نتانیاهو هم در بیانیه‌ روز جمعه اعلام کرد که «اسرائیل متحدی بزرگتر از آمریکا ندارد» اما موضع اسرائیل درباره توافق هسته‌ای ایران تغییر نکرده است.

  رژیم صهیونیستی، از زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ مخالفت خود را با هر توافقی که به ایران حق غنی‌سازی اورانیوم بدهد اعلام کرده است.

  کارشناسان، این مخالفت‌های تل‌آویو را صوری دانسته و آن را بخشی از رویکرد تقسیم کار با آمریکا در بازی پلیس بد – پلیس خوب برای اخذ امتیازات بیشتر در مذاکرات هسته‌ای عنوان می‌کردند.

  رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه است بعد از حصول توافق هسته‌ای هم سیاست اعتراض به این توافق به قصد اعمال فشارهای بیشتر بر ایران از رهگذر اجرای آن را ادامه می‌دهد.

  بعد از جمع‌بندی «برجام»، نتانیاهو در یک سخنرانی گفت که چون این توافق حاصل شده مخالفت با آن دیگر فایده‌ای ندارد و اسرائیل، اکنون از کشورهای دنیا می‌خواهد تمرکز خود را برای روی اجرای آن متمرکز کنند.

     نتانیاهو در بیانیه روز جمعه نیز همین نکته را مورد تأکید قرار داده است. وی خاطر نشان می‌کند موضوعی که اکنون اهمیت دارد این است که موافقان و مخالفان برجام در راستای سه هدف با یکدیگر همکاری کنند: «اعمال فشار بر ایران برای حصول اطمینان از اینکه توافق را نقض نمی‌کند؛ مقابله با خشونت‌های منطقه ایران و نابود کردن شبکه ترور جهانی ایران.»

  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد که خواستار «ترجمه این اهداف در قالب یک سیاست مشترک و تقویت اتحاد بین اسرائیل و آمریکا و با اوباما و دولت بعدی آمریکا است.»

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار