رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰ | کد خبر : 39779
 • رئیس‌جمهور قزاقستان:

  «آنکارا» یکی از مهم‌ترین شرکای سیاسی و اقتصادی «آستانه» است

  به گزارش وعده صادق به نقل از «تدی کز»، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان که به ترکیه سفر کرده در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از مذاکرات با «رجب طیب اردوغان» همتای ترک خود، آنکارا را از مهم‌ترین شرکای سیاسی و اقتصادی برای «آستانه» عنوان کرد.

  نظربایف با اشاره به اینکه در ملاقات با اردوغان مسائل مربوط به همکاری‌های دو جانبه قزاقستان و ترکیه و همچنین موضوعات عمده منطقه‌ای و بین المللی را بررسی کردیم، افزود، ترکیه یکی از کشورهای قابل اعتماد و یکی نزدیک‌ترین شرکای سیاسی و اقتصادی آستانه محسوب می‌شود.

  وی در ادامه گفت: روابط آستانه و آنکارا بر اساس گذشته تاریخی مشترک و میراث معنوی پایه گذاری شده است و در حال توسعه قرار دارد.

  نظربایف با تاکید به اینکه قزاقستان همیشه آماده کمک به مردم ترکیه است، تصریح کرد: من معتقدم این سفر باعث تقویت بیشتر همکاری‌ها بین آستانه و آنکارا در آینده خواهد شد.

  رئیس جمهور قزاقستان همچنین در کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد:  در این مذاکرات تعدادی از توافق‌نامه های همکاری بین ترکیه و قزاقستان در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری به امضا رسیدند.

  به گفته نظربایف، در حال حاضر در قزاقستان بیش از ۱۶۰۰ شرکت ترک در زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند.

  وی ادامه داد، شرکت‌های ترکی در ساخت شهر جدید (آستانه) به طور فعال حضور داشتند و تا به امروز این شرکت‌ها ۴۶۰ برج ساختمانی به مبلغ ۲۰ میلیارد دلار را مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند.

  نظربایف گردش مالی بین آستانه و آنکارا را طی سال گذشته بیش از ۲ میلیارد دلار عنوان کرد.

  روسای جمهور قزاقستان و ترکیه ضمن ملاقات خود همچنین در مورد فعالیت مدارس ترکی- قزاقی تبادل نظر کردند و در این مورد به تفاهم رسیدند.

  رجب طیب اردوغان نیز در این کنفرانس خبری به نوبه خود با تشکر از تلاش نظربایف جهت عادی سازی روابط بین ترکیه و روسیه گفت: قزاقستان از اولین کشورهایی است که پس از تلاش کودتا در ترکیه به این کشور سفر کرد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار