رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳ | کد خبر : 39782
 • «صالح مسلم»: حکومت مستقل کُرد در خاک سوریه تشکیل نمی‌شود

  به گزارش وعده صادق، در زمانی که عرصه میدانی سوریه بسیار ملتهب است و روسیه از آمریکا خواسته که حمله به گروههای تروریستی افزایش یابد، بعید است که مذاکرات ژنو در زمانی برگزار شود که سازمان ملل معین کرده است.

  اما علاوه بر مشکلات مربوط به انتقال سیاسی و مشارکت طرفها در این مذاکرات، مشارکت کُردها به ویژه «حزب اتحاد دموکراتیک» با مشکلاتی روبروست؛ هر چند که احتمال دارد این بار به خاطر همگرایی ترکیه و روسیه، تغییری در این مسئله حاصل شود.

  روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه خواستار برگزاری دور جدید از مذاکرات شده است و کُردها نیز منتظر اجرای وعده‌های آمریکا و روسیه درباره حضور آنان در مذاکرات ژنو هستند.

  در همین زمینه، «صالح مسلم» رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کُردهای سوریه اعلام کرد که کُردها خواستار حمایت سیاسی بیشتری از مسکو هستند و «روسیه توانایی زیادی در این مسئله دارد و میتواند برای حل  فصل [بحران] سوریه کاری انجام دهد».

  وی همچنین اظهار داشت که رابطه کُردها با روسیه خوب است و از مسکو انتظار همبستگی بیشتری را دارند، ولی در عین حال تصریح کرد که فشار این کشور کافی نیست و «اگر روسیه در مذاکرات ژنو با همه توان خود فشار آورد می‌تواند بیش از این به سوریه کمک کند».

  مسلم با اشاره به اینکه آمریکا در «روژاوا»پایگاه نظامی ندارد، بعید دانست که یک حکومت مستقل کرد در خاک سوریه ایجاد شود.

  رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه با اشاره به اینکه تنها راه حفظ تمامیت سوریه فدرالی یا تمرکز زدایی کردن است، تأکید کرد که مخالفان تمرکز زدایی در واقع مخالفان تمامیت ارضی سوریه هستند.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار