• تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴ | کد خبر : 39832
 • به گزارش وعده صادق به نقل از نشریه «دی سایت»، بر اساس جدیدترین نظر سنجی محبوبیت  “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان در بین شهروندان این کشور به شدت کاهش پیدا کرده است.

  بر اساس نظرسنجی شبکه “آ ار دی” آلمان “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان تنها ۴۷ درصد رضایتمندی شهروندان را کسب کرده که دوازده درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.  این بدترین ارزیابی در این دوره قانونگذاری بعد از فوریه ۲۰۱۶ (۴۶ درصد میزان رضایتمندی) برای مرکل است.

  همچنین میزان موافقت با سیاست پناهندگان مرکل نیز بسیار کاهش پیدا کرده است. بر اساس این نظر سنجی ۶۵ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی از سیاست پناهندگان مرکل ناراضی بوده اند.

  نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد که رئیس حزب سوسیال مسیحی که از مخالفان سرسخت سیاست های مهاجرت مرکل در دولت ائتلافی است با صعود ۱۱ درصدی روبرو بوده و ۴۴ درصد میزان رضایتمندی شهروندان را کسب کرده است.

  البته با وجود اینکه محبوبیت “زیهوفر” به شدت افزایش پیدا کرده است شرکت کنندگان در این نظر سنجی مناقشات طولانی مدت در ائتلاف بزرگ و به ویژه نقش حزب سوسیال مسیحی را با دید انتقادی می نگرند.

  بر این اساس ۹۱ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی بر این عقیده‌اند که  احزاب شریک در دولت ائتلافی باید به صورت قدرتمندانه تر به دنبال راه حل مشترکی برای مسائل بگردند. ۶۴ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی بر این عقیده اند که برای حزب سوسیال مسیحی علایق شخصی مهم تر از موفقیت دولت است.

  بر اساس این نظر سنجی محبوبترین سیاستمداران  در بین شهروندان آلمانی “فرانک والتر اشتاین مایر”، وزیر امور خارجه آلمان با ۷۱ درصد میزان رضایتمندی و بعد از آن وزیر دارایی آلمان با ۶۰ درصد میزان رضایتمندی و سپس نخست وزیر ایالت بادن-وورتمبرگ با ۵۱ درصد میزان رضایتمندی قرار گرفته است.
  نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که  بعد از حملات تروریستی اخیر در آلمان ۷۶ درصد شهروندان آلمانی می ترسند که در آینده همچنین حملات تروریستی دیگری در کشورشان به وقوع بپیوندد که تعداد این شهروندان ۹ درصد بیشتر از ماه آوریل است.

  با این حال ۵۵ درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که کشورشان به خوبی علیه حملات تروریستی حفاظت می شود. ۴۱ درصد شهروندان نیز بعد از حملات تروریستی اخیر از حضور در اماکن شلوغ از جمله فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن اجتناب می کنند و ۵۸ درصد نیز مخالف این اقدام هستند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد رئیس‌جمهور شوم، ایران نمی‌تواند آمریکائی‌ ها را بازداشت کند! موضع تند ولایتی علیه سعودی‌ها عکس/ لحظه شکار عقاب سلفی طارمی با دوستانش/مهدی ماهانی در امام زاده صالح/ موفقیت از نگاه مجید صالحی یورش صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودی فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد