رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷ | کد خبر : 39916
 • نشنال ریویو:

  اوباما با پرداخت باج به ایران قوانین آمریکا را نقض کرده است

  به گزارش وعده صادق، روزنامه «وال استریت ژورنال» چهارشنبه گذشته مدعی شد، دولت آمریکا همزمان با آزادی چهار تبعه خود که در ایران بازداشت شده بودند، ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد به ایران انتقال داده است. کاخ سفید، قبلا این موضوع را رد کرده و گفته که پولی برای آزادی زندانیان به ایران پرداخت نخواهد کرد.

   نشریه آمریکایی «نشنال ریویو» نیز در مطلبی با پرداختن به موضوع ۴۰۰ میلیون دلار پولی که مقام‌های کاخ سفید در حین آخرین دور از مذاکرات اتمی به ایران دادند، نوشت: گروگان‌های (لفظ بکار رفته از سوی این نشریه) آمریکایی‌ حاضر در ایران همزمان با رسیدن این پول‌ها به ایران آزاد شدند و حتی یکی از آن‌ها گفت که همقطارانش حتی چند ساعت بیشتر نگه داشته شدند و به آن‌ها اجازه خروج داده نشد تا این‌که هواپیمای باربری ناشناس دیگری با پول نقد به زمین نشست.

   نشنال ریویو نوشت: اعطای این پول که پنهان کردنش نیز ناموفق بود، خود نقض قانون بوده است.

  این رسانه در ادامه با اشاره به سخنان پنجشنبه گذشته باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا که گفته بود، دلیل پرداخت این مبلغ به ایران به این شکل، بدین خاطر بود که ما تحریم‌هایی را هنوز بر این کشور تحمیل کرده ایم و رابطه بانکی با ایرانی‌ها نداریم، با طعنه نوشت: اگر شما چنین کاری را با دقت تمامتر انجام داده باشید، باز هم روشی عجیب و غریب و خلاف حفظ دقیق تحریم‌ها است. تحریم‌های جاری کنونی علیه ایران، موسسات مالی آمریکا و بانک‌ها را از تراکنش‌های ارزی مرتبط با دولت ایران باز می‌دارد

  رسانه یادشده نوشت: دولت اوباما در حالی ۴۰۰ میلیون دلار به ایران پرداخت کرده است که به خوبی می‌داند این مبلغ در امور تروریستی خرج خواهد شد. ایران بدون این که ردپایی از خود باقی گذارد، این پول را در  مسیر انجام جنایات هزینه می‌نماید. این در حالی است‌که در قانون دوم مرتبط با پول شویی آمده است، اگر پولی در خارج از آمریکا انتقال داده شود و این مبلغ صرف امور تروریستی گردد، کاری خلاف قانون صورت گرفته است.

  این نشریه در خاتمه نوشت: جریان انتقال پول هنگفت به دشمنان تروریست ما شک و تردید  های را نسبت به این که آیا سیاست‌های آمریکا در پرداخت باج به تروریست‌ها به بازی گرفته شده است یا خیر، را برمی‌ا‌نگیزد. در مجموع مسئله اصلی که پنهانی هم نیست این است که ریس جمهور آمریکا قانون را نقض کرده است.

  انتهای پیام/

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار