رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۵ | کد خبر : 39938
 • شناسایی ۹۰۰ جای پر خطر در دریای خزر.

  به گزارش وعده صادق ، شاهین فتحی در مصاحبه با شبکه خبر گفت : ۶۰۰ نقطه پرخطر در ۴۷۸ کیلو متر از سواحل مازندران شناسایی شده است .

   

  وی افزود : در ۲۸۰ کیلومتر ساحل استان گیلان نیز ۳۰۰ نقطه پر خطر شناسایی شده است.

   

  فتحی با اشاره به فعالیت طرح های سالم سازی در دریا گفت: امسال فقط دو مورد از غرق شدگی ها در  محدوده های سالم سازی بوده است .
  وی اضافه کرد: بیشتر افرادی که در دریا غرق شده اند خارج از  طرح های سالم سازی بوده و در ساعات پایانی شب اتفاق افتاده است.
  فتحی با بیان اینکه هلال احمر برای کاهش تلفات در دریا با سازمان های حکومتی همکاری می کند گفت : مهمترین عامل پیشگیری از غرق شدگی در دریا ارتقاء آگاهی های عمومی و آموزش های مردمی به منظور استفاده ایمن از دریا و همکاری با امداد گران است.
  وی از همکاری اورژانس تهران و فدراسیون نجات غریق کشور با سازمان هلال احمر در کاهش مرگ بر اثر غرق شدگی در دریا قدردانی کرد و گفت: ایمنی و امنیت در سواحل ضروریست .
  معاون عملیات سازمان امداد و نجات درباره شنا و غرق شدگی در رودخانه ها و دریاچه های پشت سدها نیز گفت: این محیط برای شنا امن نیست اما ۲۲ پایگاه هلال احمر به منظور امداد رسانی در این مناطق مستقر شده اند.
  وی در پایان از اجرای طرح گشت زنی امداد گران و ناجیان غریق با موتور در سواحل خبر داد و گفت: این طرح به منظور افزایش سرعت حضور و نجات غرق شدگان اجرا می شود.
  معاون عملیات سازمان امداد ونجات یادآور شد: سال گذشته هزار و ۴۱۴ نفر با همکاری امدادگران هلال احمر نجات و ۴۳ نفرشان با همکاری اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

  افزایش ۱۲ درصدی غرق شدگان در دریا

   

  بهروز اسفندیاری نایب رییس فدراسیون نجات غریق کشور گفت: براساس آمارهای این فدراسیون میزان غرق شدگی در دریا ۱۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

   

  اسفندیاری همچنین از دیدار ۴۱ میلیون گردشگر تنها در سواحل استان مازندران در سال گذشته خبر داد و گفت: ۸۵ درصد از گردشگران در دریا شنا کردند .

   

  وی از تلاشهای سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، نیروی انتظامی و پزشکی قانونی برای نجات افرادی که در دریا گرفتار می شوند قدردانی کرد اما خواستار سازماندهی مناسب تر در این همکاریها شد.

   

  اسفندیاری با قدردانی از رویکرد مناسب وزارت کشور و استانداریهای استانهای ساحلی در زمینه نجات غریق اضافه کرد: باید بودجه مناسبی در قالب سازمان سواحل برای ناجیان غریق در نظر گرفته شود تا پرداخت ها به سال آینده موکول نشود.
  وی گفت: با شرایط نامناسب پرداختها ناجیان خبره را از دست می دهیم و ناچار به استفاده از افراد تازه کار می شویم.

   

  اسفندیاری افزود: باید زمان شنا یا زمان محدودیت شنا را کارشناسان نجات غریق تعیین کنند.

   

  نایب رییس فدراسیون نجات غریق کشور درباره غرق شدگی در رودخانه و پشت سدها نیز گفت: به سبب تعداد و مسافت طولانی رودخانه ها و شرایط زیست محیطی آنان امکان حضور نجات غریق چندان فراهم نیست و بهتر است با نظر کارشناسان حوضچه هایی در خارج از مسیراصلی رودخانه برای شنا با حضور امدادگران و ناجیان ساخته شود.

   

  وی اضافه کرد: ۹۳ سد در کشور وجود دارد و وزارت کشور پس از دریاها برای رودخانه ها نیز برنامه ریزی خواهد کرد.

   

  اسفندیاری گفت: علت مرگ در استخرها نیز بیشتر به خاطر بیماریهای زمینه ای ،‌ سکته های قلبی ، استفاده نادرست از سونا و حوضچه های آب سرد است.

   

  وی خواهان دریافت مجوز استخر و نظارت دقیق بهداشتی و کارشناسی فنی با استفاده از ناجیان براساس استانداردها شد.

   

  اسفندیاری اضافه کرد: ناجیان در زمان کار اجازه تعلیم شنا را ندارند و در دو استخر استان تهران که این اقدام موجب غرق شدگی بوده است مجوز ناجیان لغو و استخر برای مدتی تعطیل شد./ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار