• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵ | کد خبر : 39984
 • برایان مک گراث مدیر عامل گروه مشاوران دریایی فری بریدج نیز در این باره گفت : همیشه به یاد داشته باشید که کار اصلی این ناوها بدون توجه به موشک هایی که پرتاب می کنند این است که هواگردها را در سطح دریا شناور کنند. عامل اصلی هواگرد ها هستند.

  وعده صادق / امروز سئوال چدیدی توسط کارشناسان نیروی دریایی مطرح می شود که طرح ریزی های استراتژیک نیروی دریایی ایالات متحده را به چالش های جدی روبرو ساخته است.

  سئوال این است که اگر نیروی دریایی این کشور نمی خواهد یا نمی تواند ناوهای هواپیمابری را طراحی کند که بتواند در روزهای اولیه یک درگیری دوام بیاورد، پس چرا مالیات دهندگان آمریکایی باید ۱۳بیلبون دلار برای ساخت ناو های کلاس فورد بپردازند؟

  کاپتان هنری هندریکس کارشناس تاریخ دریانوردی نیروی دریایی ایالات متحده در این باره گفت : برای توجیه هزینه ناوها و هزینه علمیاتی نگه داشتن آنها باید تغییراتی در طراحی این غول های دریایی ایجاد کنند تا بتوان از انها برای مقابله با سلاح های «ضد دسترسی» استفاده نمود.

  وی همچنین افزود که نیروی دریایی باید پهپاد های تهاجمی برد بلند خود را توسعه دهد تا بتواند با این تهدید های در حال ظهور مقابله نماید.

  وی این سئوال را مطرح کرد که در غیر این صورت هدف از این همه سرمایه گذاری های کلان در زمینه ساخت این کشتی ها چیست؟ اگر شما تمایلی به سرمایه گذاری در زمینه پهپادهای تهاجمی برد بلند ندارید شاید ما باید دنبال سرمایه گذاران دیگری بگردیم؟

  برایان مک گراث مدیر عامل گروه مشاوران دریایی فری بریدج نیز در این باره گفت : همیشه به یاد داشته باشید که کار اصلی این ناوها بدون توجه به موشک هایی که پرتاب می کنند این است که هواگردها را در سطح دریا شناور  کنند. عامل اصلی هواگرد ها هستند.

  این درحالی است که حتی فرماندهان ارشد نیروی دریایی نیز میدانند که سرمایه گذاری های انجام شده در پروژه F-35 لاکهید مارتین دستاورد قابل قبولی نداشته است. البته حجم مخزن و ISR مهم هستند امادر نسخه های قبلی نیز قابل افزایش بودند. چیزی که نمونه های قبلی فاقد آن بودند تحرک پذیری ، پنهانکاری و برد عملیاتی بلند است.

  در کل این عوامل باعث شده اند که کارشناساندر بقای آمریکا به عنوان یک قدرت دریایی تردید کنند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار