رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳ | کد خبر : 4025
 • عضو اتاق بازرگانی تهران خواستار شد

  اقتصاد دولتی نیاز به جراحی دارد

  400300p662EDNmainتولید-ملیاقتصاد دولتی نیاز به جراحی دارد

  پتانسیل های بخش خصوصی باید فعال شود

   

  لازمه آغاز حرکت اساسی به سمت خروج از بحران رکود، فاصله گرفتن خود دولت از امور اجرایی به‌خصوص در اقتصاد است.

  حمیدرضا صالحی نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه خصوصی‌سازی جزو راهکارهای خروج اقتصاد، از بحران رکودی است به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: کاهش تصدی‌گری‌های دولت در امور اقتصادی بدین منزله است که فرصتی برای بنگاه‌های بخش خصوصی ایجاد شود تا با رقابتی شدن فضای کسب‌وکار، اقتصاد به سمت تولید دارای ارزش‌افزوده و خروج از رکود حرکت کند.

  وی ادامه داد: لازمه آغاز حرکت اساسی به سمت خروج از بحران رکود، فاصله گرفتن خود دولت از امور اجرایی به‌خصوص اقتصاد است و در اینجاست که سیاست‌های اصل44 و بی‌اهمیت دانستن آن توسط تمامی دولت‌ها آشکار می‌شود.

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه خصوصی‌سازی واقعی هیچ‌گاه عملی نشد، تصریح کرد: برداشت صحیح دولت از قانون سیاست‌های اصل44 و نحوه عملکردی دولت‌ها درخصوص این قانون به یک پارادایم تبدیل‌شده است و نمونه بارز آن در تجمیع وزارتخانه‌ها، سندی قابل استناد است.

  وی اضافه کرد: تا زمانی که درک و برداشت مفهومی و صحیحی از قانون اصل44 و کوچک‌سازی بدنه دولت در امور اجرایی در دستور کار دولتمردان قرار نگیرد، طبیعتاً تکرار عملکرد تجمیعی دولت قبل، بار دیگر رخ می‌دهد.

  این کنشگر اقتصادی با اشاره بر اینکه بسیاری از حوزه‌های اقتصادی نیازمند جراحی است، تاکید کرد: فواید تغییر رویکرد اقتصاد مریض و رانتی از سوی دولت به بخش خصوصی را می‌توان به‌عنوان یک انقلاب بزرگ نامیده لذا در این انقلاب، مزایای فراوانی نظیر اهمیت به رقابت، بهره‌وری، ایجاد ارزش‌افزوده، تولید کالای صادرات گرا و … برای بخش خصوصی جزو فاکتورهای اصلی تولید قرار خواهد گرفت اما دولتی‌ها اصولاً در فکر تکمیل راندمان بودجه‌ای هستند و اصلاً تمایلی به افزایش بهره‌وری ندارند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دولت در توانمندسازی واقعی بخش خصوصی مشی پدرانه خود را پی بگیرد و بجای ورود مستقیم خود به اقتصاد، در نقش یک شطرنج‌باز حرفه‌ای عمل کند، اوضاع اقتصاد نسبت به گذشته با تغییر محسوسی مواجه می‌شود.
  انتهای  پیام

   

  منبع:خبرگزاری موج

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار