• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | کد خبر : 40265
 • از زمان جنگ جهانی دوم هیچ نامزد ریاست جمهوری جایگاه آمریکا را به عنوان ابر قدرت جهانی چنین آشکارا ، قاطعانه و بدون توجه به روابط تاریخی این کشور زیر سئوال نبرده بوده است.

  وعده صادق/ آن روز روز عجیبی برای کشور استونی بود ، روزی که سرنوشت این ملت کوچک اروپای شرقی به موضوع مناظرات شدید در کمپین ریاست جمهوری آمریکا تبدیل شد.

  بحث ها حول این سئوال بود که آیا آمریکا باید تعهدش را در قبال حفظ این کشور در مقابل تهاجم روسیه محترم بشمارد ؟

  دونالد ترامپ کسی که پی در پی اعضای کوچک ناتو را به اتهام سواری گرفتن از ایالات متحده مورد سرزنش قرار داده است از پاسخ به این سئوال سرباز می زند و در جواب می پرسد آیا آنها تعهداتشان را نسبت به ما انجام داده اند ؟

  او به نیویورک تایمز گفت : اگر آنها به تعهداتشان نسبت به ما عمل کنند ، جواب بله است.

  این پیام برای استونی و دیگر اعضاء ناتو  دل سرد کننده بود .

  اتحادیه اروپا آمریکا فروپاشی

  اگر دونالد ترامپ پیروز انتخابات آمریکا شود آیا او هیچ لزومی برای حفظ نقش تاریخی این کشور به مثابه مدافع و الهام بخش بلوک غرب احساس خواهد کرد؟

  تا کنون که جواب منفی به نظر میرسد.

  از زمان جنگ جهانی دوم هیچ  نامزد ریاست جمهوری جایگاه آمریکا را به عنوان ابر قدرت جهانی چنین آشکارا ، قاطعانه و بدون توجه به روابط تاریخی این کشور زیر سئوال نبرده بوده است.

  به گفته کارشناسان تهاجم صلح آمیز مداوم روسیه خطر بزرگتری را ایجاد می کند. بدین ترتیب ممکن است روسیه با استفاد از خستگی تاریخی اروپا موفق به ایجاد فاصله میان ناتو و ایالات متحده شود که این را می توان به عنوان پایانی بر ابر قدرتی ایالات متحده و فرو پاشی امپراتوری غرب قلم داد کرد.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار