رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶ | کد خبر : 40473
 • ساجدی: ایران و روسیه در موضوع سوریه به نقطه مناسبی رسیده‌اند

  به گزارش وعده صادق محمد ساجدی کارشناس مسائل روسیه با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور روسیه و اظهار خرسندی پوتین از دیداری که در سفر به ایران  با مقام‌معظم‌رهبری داشت و خاطره خوشی که از آن دیدار هنوز به یاد دارد گفت: این سفر از چهار بعد قابل بحث و تبادل نظر است.

  وی بعد اول را روابط دو جانبه اقتصادی ایران و روسیه دانست و یادآور شد: پس از ماجرای سقوط هواپیمای روسیه توسط ترک‌ها، پرونده جدید اقتصادی ایران نزد روس‌ها باز شد و نزدیکی بیش از پیش اقتصادی با روس‌ها محمل جدیدتری پیدا کرد.

  این کارشناس مسائل روسیه بحث دوم را موضوع نیروگاه‌های اتمی دانست و تصریح کرد: روس‌ها نیروگاه‌های اتمی بسیاری برای جمهوری‌اسلامی ساختند و توافق شده که ۹ نیروگاه اتمی دیگرنیز توسط روسیه برای ایران ساخته شود این در حالیستکه این اقدام از منظر غرب از اهمیت بالایی برخوردار است.

  ساجدی ادامه داد: بحث سوم در این خصوص موضوع دریای خزر است ما در دریای خزر نزدیک به ۱۰ سال است که با ۵ کشور ساحلی خزر گفت‌وگو می کنیم اما به جایی نرسیدیم و به نظر می رسد در این خصوص راهکار جدیدتری بین تهران و مسکو اندیشیده شده است.

  وی مسئله بعدی دیدار مقامات بلند مرتبه ایران و روسیه را مسئله سوریه عنوان و تصریح کرد: ما در سوریه پس از حوادث اخیر با همکاری روس‌ها به نقطه مناسبی رسیدیم به خصوص این که به غیر از مسئله سوریه ایران و روسیه در بحث مسائل قفقاز نیز به یک تفاهم مشترک رسیدند.

  این کارشناس مسائل روسیه با بیان اینکه از این چهار منظر  تهران و مسکو می‌توانند بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند خاطر‌نشان کرد:پوتین با درک این واقعیت که تصمیم‌گیر اصلی در ایران مقام معظم رهبری است به یادآوری خاطرات خوش خود در سفربه ایران پرداخت این در حالیست‌که وی به خوبی می داند سفرهای سردار سلیمانی به مسکو نیز بدون نظر مقام معظم رهبری نیست و این سخن در تاثیر‌گزاری جمهوری‌اسلامی درمنطقه اهمیت مضاعفی دارد.

   

  انتهای پیام/
  خبرگزاری دانشجو

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار