رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱ | کد خبر : 40478
 • آمار تکان‌دهنده آزار جنسی زنان انگلیسی/۲۰ درصد اعتراض می‌کنند

  به گزارش وعده صادق به نقل از محققان کنگرۀ سندیکاهای انگلیس و تارنمای طرح موسوم به «جنسیت‌گراییِ هر روزه»، زنان انگلیسی در محل کار خود با سوء استفادۀ جنسی و شوخی‌های نامناسب مواجه هستند.

  این گزارش که چهارشنبه (۲۰ مرداد) منتشر شد، نشان می‌دهد ۸۰ درصد از این زنان، از ترس آنکه مبادا روابطشان در محیط کار به خطر بیفتد، کارفرمایشان را از آزاری که دیده‌اند، آگاه نکرده‌اند.

  آلیس هود، یکی از مسئولان کنگرۀ سندیکاهای انگلیس در این رابطه گفت: «تعداد این موارد مایۀ شگفتی است و باید به عنوان یک زنگ خطر در نظر گفته شود. آزار جنسی همچنان یکی از مشکلات بزرگ زنان در محیط کار است و هنوز از بین نرفته است.»

  وی افزود: «این اتفاق ممکن است از طریق پست الکترونیکی و یا رسانه‌های اجتماعی رخ دهد، اما هنوز هم نامش آزار است و سبب تحقیر فردی که چنین چیزی را تجربه می‌کند، می‌شود.»

  طبق این تحقیقات تقریباً یک از هر پنج زن از سوی مافوقِ مستقیم خود مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و به گفتۀ خود احساس کرده‌اند اگر این موضوع را گزارش دهند، کسی آنها را جدی نخواهد گرفت.

  به گزارش محققان کنگرۀ سندیکاهای انگلیس، مشکل زنانِ بین ۱۶ تا ۲۴ سال حادتر است؛ تقریباً دو سوم این زنان اعلام کردند که در محیط کار خود آزار جنسی دیده‌اند.

  فرانسیس اوگریدی، دبیرکل کنگرۀ سندیکاهای انگلیس، اعلام کرد این مشکل «باعث تضعیف روحیه و تحقیر شده و می‌تواند مضرات بسیاری بر سلامت روانِ افراد داشته باشد.»

  آنجلا رینر، سخنگوی حزب کارگر انگلیس گفت دولت این کشور به قدر کافی از زنان حمایت نمی‌کند.

  وی تصریح کرد «آزار جنسی تبعیض جنسی است» و از این رو افراد خاطی باید بدانند که کارشان عواقبی برای آنها دارد.

   

  انتهای پیام

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار