• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰ | کد خبر : 40600
 • تغییر رنگ ناگهانی آب در سالن استخر سرپوشیده المپیک ریو/ احتمال وجود مس اکسید شده در آب

  به گزارش وعده صادق ،روز گذشته آب در استخر غواصی در المپیک ریو به رنگ سبز تیره درآمد و ورزشکاران و مقامات را بهت‌زده کرد؛ مسئولان برگزاری مسابقات المپیک ریو از توضیح تغییر رنگ ناگهانی آب عاجز هستند و به شدت شرم‌ زده‌اند.

   

  این درحالی است که اب استخر در روز دوشنبه برای رقابت کاملا آبی رنگ و روشن بود؛ اما روز سه شنبه غواصانی که رقابتشان در عمق ۱۰ متر برنامه ریزی شده بود متوجه تغییر رنگ یک شبه اب شدند.

   

  چیزی که باعث دیوانگی همه شرکت کنندگان شده این است که استخر واترپلو کناری این استخر- مرکز آبی لنک ماریا- که تنها چند متر از این استخر فاصله دارد همچنان رنگ آبی روشن و کریستالی خود را حفظ کرده است به طوریکه در تصاویر کاملا مشخص است و تفاوت رنگ آب دو استخر به‌گونه‌ای است که همگان متوجه می‌شوند.

   

  لیو هوئیکسیا از چین، که مدال طلای مسابقات را دریافت کرده است می‌گوید: «وقتی ما برای تمرین از این محل (آب) استفاده می‌کردیم همیشه آبی بود؛ اما ما همیشه از لحاظ ذهنی برای شرایط غیر منتظره آماده هستیم.”

   

  در حالی که مقامات بازی‌های المپیک ریو به مردم اطمینان داده‌اند که رنگ سبز تیره آب، خطری برای ورزشکاران شناگر محسوب نمی‌شود اما قادر به توضیح آنچه در پشت‌سر این تغییر رنگ ناگهانی است، نیز نیستند.

   

  یکی از علل احتمالی، ممکن است وجود مس اکسید شده در آب باشد که در طول زمان پس از قرار گرفتن در معرض آب، باعث تغییر رنگ شده است؛ اما این سوال مطرح می‌شود که چگونه مس وارد آب استخر شده است؟

   

  مقامات مسابقات المپیک ریو می‌گویند: علت سبز شدن آب را به طور کامل توضیح خواهند داد.

   

  به طور کلی به نظر می‌رسد آب تنها در استخرهای روباز المپیک ریو دارای آلودگی باشد، اما اکنون مشاهده می‌شود حتی استخر در سالن‌های سرپوشیده نیز به طور کامل ایمن نیست./ سینا

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار