رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲ | کد خبر : 40816
 • بدهی دولت به سیستم بانکی طی سه سال دو برابر شد

  به گزارش وعده صادق ؛ ۸۹۹۲۳۵بر اساس آمار بانک مرکزی، بدهی دولت به سیستم بانکی در پایان اردیبهشت ۹۲ و در آستانه روی کار آمدن دولت یازدهم، کمتر از ۵۹ هزار میلیارد تومان بود.

  با تغییر دولت در سال ۹۲، روند افزایش بدهی دولت به سیستم بانکی شدت گرفت و در اردیبهشت ۹۳ رقم آن به ۷۶ هزار میلیارد تومان رسید و در اردیبهشت سال ۹۴ از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم فراتر رفت.

  روال افزایشی بدهی دولت به سیستم بانکی در سال جاری نیز ادامه یافته به طوری که در پایان اردیبهشت ۹۵ رقم بدهی دولت به ۱۲۶ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است. بدین ترتیب بدهی دولت به سیستم بانکی در فاصله اردیبهشت ۹۲ تا اردیبهشت ۹۵ بیش از ۲ برابر (۱۱۳ درصد) شده است.

  مطابق آمارهای بانک مرکزی، در سه سال اخیر ۶۷ هزار میلیارد تومان بر حجم بدهی دولت به سیستم بانکی افزوده شده است. این در حالی است که اردیبهشت سه سال قبل، حجم بدهی دولت به سیستم بانکی همانطور که ذکر شد، ۵۹ هزار میلیارد تومان بود.

  این آمار نشان می‌دهد که در سه سال اخیر بیش از تمام دوران ماقبل آن، بر حجم بدهی دولت به سیستم بانکی افزوده شده است./ مشرق

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار