رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵ | کد خبر : 40841
 • تعرفه‌‌‌ عبور «کامیون‌‌های ترانزیت‌ ایرانی» از خاک ترکمنستان افزایش یافت

  به گزارش وعده صادق محمدجواد عطرچیان درباره افزایش تعرفه عوارض کامیون‌های ترانزیت عبوری ایرانی از ترکمنستان اظهار داشت:‌ ترکمنستان به تازگی نسبت به افزایش تعرفه کامیون‌های ترانزیت عبوری ایرانی از خاک این کشور اقدام کرده است، البته این افزایش تعرفه مشمول کامیون‌های ایرانی که به خاک این کشور وارد می‌شوند و کالا به مقصد این کشور دارند، نیست.

  وی ادامه داد: کشور ایران هم برنامه‌ریزی کرده است، ظرف امروز و فردا طی هماهنگی با ارگان‌های ذیربط نظیر وزارت امور خارجه، نسبت به افزایش تعرفه عوارض عبور برای‌ کامیون‌های ترانزیت ترکمنستان که از خاک ما عبور می‌کنند، اقدام کند.

  مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری بیان کرد: بدین ترتیب رفتار متقابل با کامیون‌داران ترانزیتی ترکمنستان خواهیم داشت و عیناً همان رقم عوارض که آنها از کامیون‌‌ها‌ی ترانزیتی ما دریافت می‌کنند، ما نیز از کامیون‌های ترانزیتی ترکمنستان دریافت خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد، به منافع شرکت‌های حمل و نقلی ایرانی خدشه‌ وارد شود.

  عطرچیان توضیح داد: تأکید می‌کنم که این افزایش تعرفه فقط مخصوص کامیون‌های ترانزیتی است و تعرفه عوارض عبور کامیون‌هایی که به صورت دو جانبه بین ایران و ترکمنستان تردد می‌کنند، افزایش نیافته است.

  وی ادامه داد: ‌سالانه ۸۵ هزار دستگاه کامیون ایرانی به کشور ترکمنستان می‌روند و همان رقم تعرفه ۱۶۰ دلار قدیمی را پرداخت می‌کنند.

  مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری افزود: این تصمیم فقط مخصوص کامیون‌های ترانزیتی ایرانی است که از خاک ترکمنستان‌ به مقاصدی نظیر تاجیکستان،‌ قرقیزستان، ازبکستان و قزاقستان‌ می‌روند؛ تعداد این کامیون‌ها که از خاک ترکمنستان عبور می‌کنند، سالانه حدود ‌حدود ۶ تا ۷ هزار دستگاه‌ هستند.

  وی اظهار داشت: در عوارض جدید برای کامیون‌های ترانزیتی ایران که از سوی ترکمنستان وضع  شده است، به ازای هر یک کیلومتر پیمایش در کشور آنها، یک دلار اخذ می‌شود، ضمن آنکه نرخ عوارض عبور به ازای هر کامیون از ۱۶۰ دلار به ۲۵۰ دلار افزایش یافته است.

  عطرچیان بیان کرد: ‌کامیون‌های ترانزیتی کشور ترکمنستان از ایران به ترکیه می‌روند که ما نیز در اقدامی متقابل، ظرف امروز و فردا عیناً همان رقم را از آنها دریافت خواهیم کرد.

  انتهای پیام/

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار