سیاستمدار آلمانی به شدت از سیاست‌های مهاجرتی مرکل انتقاد کرد

0 0

یکی از سیاستمداران آلمانی در انتقاد شدید از صدراعظم آلمان گفت که در احزاب سوسیال‌مسیحی و دموکرات‌مسیحی درباره برنامه‌های مربوط به مهاجران اختلاف‌نظر فراوانی وجود دارد.

به گزارش وعده صادق ؛ «ادموند اشتویبر» رئیس پیشین ایالت بایرن به شدت از سیاست‌های کنونی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان انتقاد کرد و وی را مسئول کاهش محبوبیتش دانست.

اشتویبر که از حزب سوسیال‌مسیحی است در این مورد به نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت که در زمینه مواجهه با بحران پناهجویان احزاب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی یعنی حزب مرکل با هم اختلاف فراوانی دارند.

این سیاستمدار آلمانی همچنین گفت: «متاسفانه توجه کمی به نگرانی‌ها و خشم مردم می‌شود. همه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که مرکل و «هورست زیهوفر» از حزب سوسیال‌مسیحی دیگر از حمایت اکثریت مردم برخوردار نیستند.»

وی افزود: «کمی پس از وقایع آنسباخ و وورتسبورگ، مشخص شد که کنترل نکردن روند مهاجرت به مشکلات امنیتی منجر می‌شود چرا که متاسفانه در میان افرادی که مهاجرت کرده‌اند پدیده قاچاق و یا وقوع جرم رو به افزایش است.»

اشتویبر همچنین گفت که مرکل در اتحادیه اروپا هم هوشمندانه عمل نکرده است.

آلمان در میان کشورهای اروپایی بیشترین تعداد پناهجو را پذیرفته است. سیاست‌های مرکل در این زمینه انتقادهای فراوانی را نه فقط در داخل این کشور بلکه در میان دیگر کشورهای اروپایی به دنبال داشته است./ فارس

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.