رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵ | کد خبر : 41091
 • موشک کروز ایرانی «کوثر» برگ برنده حزب الله در جنگ ۳۳ روزه

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از «المیادین»، تحلیل و گزارش های کارشناسان امور نظامی حاکی از آن است که حزب الله لبنان، در سال ۲۰۰۶ و در خلال جنگ ۳۳ روزه از موشک کروز ایرانی«کوثر» برای هدف قراردادن ناوچه پیشرفته اسرائیلی«ساعر» استفاده کرده بود.

  تا قبل از این و بر اساس گزارش کمیته «وینوگراد» تصور می شد حزب الله با استفاده از موشک «نور» به این موفقیت رسیده است.

  موشک کروز کوثر از خانواده موشک های کروز ایرانی کوتاه برد است، که چندین نمونه از آن در ایران وجود دارد، برخی از آنها قابلیت نصب بر روی سکوی های زمینی و برخی دیگر قابلیت نصب بر روی هواگردها را دارا هستند.

  هدایت این نوع از موشک ها با دو طریق امکان پذیر است: هدایت تلویزیونی و هدایت رادیویی و این نوع موشکها از دقیق ترین موشک های ایرانی هستند که اهداف را در فواصل بین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر هدف قرار می دهد.

  در این تحلیل آمده است: گزارش کمیته وینوگراد در مورد اینکه این موشک از نوع نور بوده اشتباه است و موشکی که ساعر را هدف قرار داده از نوع کوثر بوده است.

  لازم به ذکر است که موشک کروز نور از دیگر موشک های کروز ایرانی است که برد آن به ۱۲۰ کیلومتر می رسد و از مشهورترین موشک های ایرانی به حساب می آید.

  بر اساس این گزارش سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی از این نوع موشک ها برای هدف قرار دادن اهداف دریایی استفاده می کنند. یکی از غافلیگری های سید حسن نصر الله به رژیم صهیونیستی در جنگ۳۳ روزه هدف قرار دادن ناوچه ساعر بود، که باعث شد تا سران رژیم اشغالگر قدس، در بهت و حیرت فرو روند و کشتی های جنگی این رژیم پس از آن دیگر به سواحل لبنان نزدیک نشوند./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار