• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵ | کد خبر : 41091
 • به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از «المیادین»، تحلیل و گزارش های کارشناسان امور نظامی حاکی از آن است که حزب الله لبنان، در سال ۲۰۰۶ و در خلال جنگ ۳۳ روزه از موشک کروز ایرانی«کوثر» برای هدف قراردادن ناوچه پیشرفته اسرائیلی«ساعر» استفاده کرده بود.

  تا قبل از این و بر اساس گزارش کمیته «وینوگراد» تصور می شد حزب الله با استفاده از موشک «نور» به این موفقیت رسیده است.

  موشک کروز کوثر از خانواده موشک های کروز ایرانی کوتاه برد است، که چندین نمونه از آن در ایران وجود دارد، برخی از آنها قابلیت نصب بر روی سکوی های زمینی و برخی دیگر قابلیت نصب بر روی هواگردها را دارا هستند.

  هدایت این نوع از موشک ها با دو طریق امکان پذیر است: هدایت تلویزیونی و هدایت رادیویی و این نوع موشکها از دقیق ترین موشک های ایرانی هستند که اهداف را در فواصل بین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر هدف قرار می دهد.

  در این تحلیل آمده است: گزارش کمیته وینوگراد در مورد اینکه این موشک از نوع نور بوده اشتباه است و موشکی که ساعر را هدف قرار داده از نوع کوثر بوده است.

  لازم به ذکر است که موشک کروز نور از دیگر موشک های کروز ایرانی است که برد آن به ۱۲۰ کیلومتر می رسد و از مشهورترین موشک های ایرانی به حساب می آید.

  بر اساس این گزارش سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی از این نوع موشک ها برای هدف قرار دادن اهداف دریایی استفاده می کنند. یکی از غافلیگری های سید حسن نصر الله به رژیم صهیونیستی در جنگ۳۳ روزه هدف قرار دادن ناوچه ساعر بود، که باعث شد تا سران رژیم اشغالگر قدس، در بهت و حیرت فرو روند و کشتی های جنگی این رژیم پس از آن دیگر به سواحل لبنان نزدیک نشوند./ مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست