رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰ | کد خبر : 41113
 • تأکید وزیر راه و شهرسازی بر ارتقاء جایگاه سیستم حمل و نقل ریلی‌ در حوزه بار و مسافر

  به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی‌ با اشاره به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در سه سال اخیر و تأکید بر ارتقاء کیفیت ریل در ایران اظهار داشت: از ابتدای پذیرش مسئولیت در وزارت راه و شهرسازی در تلاش برای رساندن حمل و نقل ریلی به جایگاه خود در حوزه بار و مسافر بوده‌ام؛ البته لازمه این کار فقط ارتقای زیرساخت‌ها نیست بلکه کیفیت نیز نقش بسیار پررنگی دارد.

  وزیر راه و شهرسازی افزود: در بخش حمل و نقل ریلی بار مواردی چون امنیت، سرعت و دقت و در بخش حمل و نقل مسافر ریلی نکاتی نظیر افزایش رفاه، امنیت، سرعت، آرامش و نظم در سفر بسیار مهم هستند.

  آخوندی با اشاره به تأکید مدیرعامل شرکت راه‌آهن مبنی بر اینکه «چهره حمل و نقل ریلی مسافری باید عوض شود» گفت: مردم باید بتوانند به ریل و حمل و نقل ریلی همانند حمل و نقل هوایی اعتماد کنند و ضمن بهره‌مندی از کیفیت از آن لذت ببرند.

  عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه نحوه پذیرایی مسافر در طول سفر یکی از بحث‌های مهم در حمل و نقل ریلی است، اضافه کرد: پذیرایی در سطح استانداردهای بین‌المللی با درنظر گرفتن شأن و منزلت ملت ایران باید مورد توجه قرار گیرد.

  وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هدف‌گذاری در سطح استانداردهای بین‌المللی و بهره‌مندی مردم از خدمات بین‌المللی هدف اصلی ما بود که سرانجام محقق شد و می‌تواند در جهت ایجاد رفاه، اشتغال و افزایش قدرت رقابتی ریل ایران با سایر خطوط ریلی گام بردارد.

  وی به برنامه وزارت راه و شهرسازی در جهت رقابتی کردن قیمت بلیت هواپیما و قطار تصریح کرد: این همان نکته‌ای است که‌ به دنبال آن هستیم تا مردم بتوانند با توجه به کیفیت موجود در مدهای مختلف حمل و نقلی وسیله مورد نظر خود را انتخاب کنند که این اقدام در عمل موجب ایجاد رقابت میان شقوق مختلف حمل و نقل نیز می‌شود.

  آخوندی با توجه به جلب اعتماد بخش خصوصی خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: این نکته بسیار مهمی است و باید توجه داشت که اقتصاد و توسعه اقتصادی ناشی از همین اقدامات کوچک و بزرگ است که در نهایت منجر به سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها نیز می‌شود.

  وزیر راه و شهرسازی که در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری‌ مسیر تهران- مشهد سخن می‌گفت، از خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال در سال‌ جاری از ناوگان خبر داد و گفت: در سال آینده واگن‌های بالای ۳۵ سال از ناوگان خارج و در مقابل واگن‌های نو و جدید وارد ناوگان می شوند.

  وی ضمن ابراز امیدواری از فضای ایجاد شده در پسابرجام و بازگشت ایران به صحنه سیاست بین‌المللی اظهار داشت: ما به دنبال افزایش سهم ایران در اقتصاد جهانی و استفاده از آن به نفع ملت ایران هستیم.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار