رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۵ | کد خبر : 41133
 • ۶,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار در پنتاگون ناپدید شده است

  به گزارش وعده صادق ؛ گزارش جدید بازرس کل پنتاگون نشان می‌دهد هیچ سندی در مورد نحوه هزینه‌کرد ۶٫۵ تریلیون از بودجه‌ای که سال گذشته میلادی به نیروهای مسلح ایالات متحده اختصاص یافته است، وجود ندارد.

  لورین تی. وِنابل بازرس کل معاونت مالی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در گزارش اخیر خود که ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی منتشر شده است، یافته‌های قابل تأملی ارائه داد. ۲٫۸ تریلیون در تابستان و جمعاً ۶٫۵ تریلیون دلار تا پایان پاییز ۲۰۱۵ میلادی به حساب اصلی ارتش واریز شده اما هیچ فاکتوری برای آن وجود ندارد.

  او البته برای اینکه کسی را متهم نکرده باشد، دلیل اصلی این مشکل را نفائصی می‌داند که در سامانه حسابرسی نیروهای مسلح و روند گزارش‌دهی مالی وجود دارد و هیچ اولویتی هم برای رفع آن قائل نشده‌اند، اگر چه این احتمال را رد نمی‌کند که گزارش حساب کل (خزانه) نیروهای مسلح کم‌ و‌ زیاد شده باشد.

  ونابل ادامه می‌دهد ۱۶ هزار و ۵۱۳ فاکتور مالی از ۱٫۳ میلیون سند در دوره مالی تابستان ۲۰۱۵ میلادی معدوم شده، در حالی که هیچ دلیلی برای آن ذکر نشده است. او می‌نویسند با این احوالات معلوم نیست مدیران نیروهای مسلح و وزارت دفاع بر چه اساسی می‌‌توانند در مورد بودجه سال بعد تصمیم بگیرند.

  در بخش پیشنهادات گزارش از معاون وزیر دفاع خواسته شده بیش از پیش به صورت متوالی گزارش‌های مالی و روند واریز وجوه و گزارش‌دهی را بررسی کند. سرویس مالی وزارت دفاع علاوه بر ادارات داخلی بواسطه پروژه‌های دولت الکترونیک دارای روابط مالی با دفتر رئیس‌جمهور و وزارت انرژی دارد.

  کنگره آمریکا با توجه به گزارش‌های پیشین از پنتاگون خواسته است تا آخر سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی شفافیت روندهای مالی را به گونه‌ای که قابلیت حسابرسی کامل داشته باشد، تقویت کند، اما با وجود چنین گزارش‌هایی ظاهراً مأموریت دشواری را برای وزارت دفاع در نظر گرفته است.

  منابع

  http://www.dodig.mil/pubs/report_summary.cfm?id=7034
  http://www.thefiscaltimes.com/2016/07/31/Pentagon-s-Sloppy-Bookkeeping-Means-65-Trillion-Can-t-Pass-Audit

  انتهاء پیام / مشرق

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار