• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱ | کد خبر : 41184
 • به گزارش وعده صادق حجت‌الاسلام حسین گروسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اسدآباد، با اشاره به اجرای طرح جهادگران فرهنگی قرآنی در روستاهای شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: این طرح در سه روستای گذرکجین، طویلان سفلی و چنارسفلی در حال انجام است.

  وی هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ قرآن و تحقق آرمان‌های انقلابی بر پایه دین اسلام و مکتب قرآنی دانست و گفت: این طرح به منظور تعلیم و تعلم جوانان و نوجوانان روستایی برگزار می‎شود به طوری که در هر هفته یک روحانی و استاد قرآن به روستاهای محروم اعزام می‌شوند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد با بیان اینکه سه روستای هدف طرح جهادگران فرهنگی قرآنی به عنوان پایلوت انتخاب شده است، گفت: بنا داریم با همکاری دیگر دستگاه‌های فرهنگی این برنامه را تقویت کرده و در همه روستاها اجرا کنیم.

  وی به ایجاد ۱۴ خانه قرآنی در طول یک سال در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۰ خانه شهری و چهار خانه روستایی است.

  گروسی با بیان اینکه خانه‌های قرآنی روستایی در روستاهای مزرعه‌بید، جنت‌آباد، طویلان سفلی، چنارعلیا، چنارسفلی، بادخوره، لک لک، قاسم‌آباد و احمدآباد است، تصریح کرد: این خانه‌ها در حسینیه‌ها، مساجد و قسمت فرهنگی خانه‌های عالم ایجاد شده است.

  وی یادآور شد: تعداد چهار خانه قرآنی هم در شهر ایجاد شده که یکی از این خانه‌ها در شهر آجین است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد با بیان اینکه سه مؤسسه قرآنی نیز در سطح شهر اسدآباد وجود دارد، گفت: این مؤسسات و خانه‌های قرآنی در رشته روان‌خوانی، روخوانی، حفظ و مفاهیم قرآن فعالیت دارند.

  این مسؤول با بیان اینکه بیش از ۳ هزار نفر از آموزش‌های خانه‌های قرآنی شهری، روستایی و مؤسسات قرآنی بهره می‌برند، گفت: در این خانه‌ها و مؤسسات قرآنی ۵۰ نفر به عنوان مربی قرآن فعالیت می‌کنند.

  گروسی یادآور شد: در راستای شبکه‌سازی و تقویت مربیان قرآنی یک دوره آموزش تربیت معلم در سطح شهرستان برای آنها برگزار می‌شود.

  وی افزود: در این شهر حدود ۱۰ حافظ کل قرآن وجود دارد که با آموزش‌های قرآنی به دنبال افزایش قرآن‌آموزان هستیم.

   

  فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل