کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷ | کد خبر : 41191
 • به گزارش وعده صادق حمیدرضا کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: آب شرب شهر آبیک از ۱۲ حلقه چاه در مدار تأمین می‌شود که ۳۰ تا ۴۰ متر از سفره‌های زیرزمینی حدود ۶۰ درصد این چاه‌ها افت یافته است.

  وی افزود: اگر مردم شهر آبیک در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، آب بیشتر تولید شده و افت سفره‌های زیرزمینی چاه‌های آب شرب کاهش می‌یابد.

  مدیر آبفای شهری شهرستان آبیک ادامه داد: طبق آزمایشات صورت گرفته در آزمایشگاه شرکت آبفای شهری استان قزوین، شهر آبیک دارای بهداشتی‌ترین آب شرب در این استان بوده و فقط مشکل طعم و مزه دارد.

  کیخا اضافه کرد: با ورود سومین حلقه چاه آب شرب در مدار آبرسانی، حدود ۹۰ درصد طعم و مزه آب شهر آبیک تغییر یافته و بهبود می‌یابد.

  وی خاطرنشان کرد: تمام لوله‌های انشعاب آب شرب شهر خاکعلی تعویض و بازسازی شده؛ این درحالی است که انشعابات غیر مجاز در این شهر شناسایی و از مدار خارج شده است.

  این مسؤول بیان کرد: بخشی از لوله‌های انشعابات آب شهر آبیک فرسوده قدیمی‌ است که این فرسودگی در برخی مناطق به حدود ۲۰ سال می‌رسد.

  مدیر آبفای شهری شهرستان آبیک افزود: سالانه ۸ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح و بازسازی لوله‌های انشعاب آب شهری اختصاص می‌یابد که با شرایط فعلی، بین ۷ تا ۸ سال برای بازسازی لوله‌های فرسوده زمان نیاز است.

  * اتصال ۶۵ درصد شهر آبیک به شبکه فاضلاب

  کیخا با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد شهر آبیک به شبکه فاضلاب متصل شده و ۳۵ درصد این پروژه باقی مانده است اضافه کرد: تا دو ماه پیش طرح فاضلاب شهر آبیک در حال اجرا بود که به دلیل نبود اعتبار برای جذب پیمانکار فعلاً عملیات اجرایی این پروژه تعطیل شده است.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: بیشتر انشعابات غیر مجاز صورت گرفته در شهرک فردوس است که می‌طلبد با همفکری مسؤولان برای رفع مشکل ساکنان شهرک فردوس راه حل اساسی و قانونی اندیشیده شود تا مشکل آبرسانی به صورت قانونی صورت گیرد.

  مدیر آبفای شهری شهرستان آبیک اذعان کرد: در خصوص تخصیص آب چاه از مدار خارج شده به شهرداری آبیک در حال حاضر مکاتبه‌ای از سوی شهرداری صورت نگرفته که در صورت تحقق این مهم و پیگیری از سوی شهرداری، کمتر از ۲ ماه آینده تخصیص آب صورت می‌گیرد.

  * ادامه پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب از سوی سرمایه‌گذار جدید

  کیخا افزود: پس از خارج کردن چاه‌های مشکل‌دار از مدار آبرسانی، تخصیص آب در سفره‌های زیرزمینی به شرکت آب منطقه‌ای واگذار می‌شود و شهرداری آبیک می‌تواند برای استفاده از آن با مسؤولان مربوطه رایزنی کند.

  وی با اشاره به پیشرفت حدود ۱۵ درصدی پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب آبیک به شیوه بیوتی توضیح داد: تا سه ماه پیش این پروژه در حال انجام بود ولی سرمایه‌گذار به دلیل عدم تحقق اعتبار ملی و عدم دریافت تسهیلات بانکی از یکی از بانک‌ها پروژه را تعطیل کرده است.

  این مسؤول افزود: با یک سرمایه‌گذار جدید برای ادامه اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک رایزنی شده تا به صورت مشارکتی فعالیت کند.

  مدیر آبفای شهری شهرستان آبیک ادامه داد: مراحل انعقاد قرارداد سرمایه‌گذار جدید تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک با مسؤولان شرکت آبفای شهری استان قزوین در حال انجام است و از هفته‌های آتی ادامه پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب آغاز می‌شود.

  کیخا یادآور شد: شناسایی انشعابات غیرمجاز در شهر آبیک در دستور کار قرار گرفته گرچه برخی از افراد متخلف شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

  فارس

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  ۸ هزار موشک آماده شلیک در کشور وجود دارد/ هیچ متجاوزی را رها نخواهیم کرد/ گزینه نظامی در مقابل ایران حتی زیر میز هم قرار ندارد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد کری: اوباما برجسته‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست/جهان به مراتب پیچیده‌تر از دوران جنگ سرد است امر به معروف می‌تواند جلوی تصرف فکرها و باورها را بگیرد تاییدیه رگولاتوری به ۲۶ کالای مخابراتی/صدور مجوز برای ۳ مدل آیفون  ۹۰۰ داعشی در موصل کشته شدند عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل شهید مصطفی صدرزاده انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس