رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۲ | کد خبر : 4122
 • مقام های امنیتی افغانستان اعلام کردند

  مقام های امنیتی افغان سقوط مناطق ‘سنگین’ افغانستان را تایید کردند

  مقام های امنیتی افغان سقوط مناطق ‘سنگین’ افغانستان را تایید کردند

   

   

   


  کابل -وعده صادق- مقام های امنیتی افغانستان، تصرف مناطقی از شهرستان «سنگین» استان هلمند افغانستان واقع در جنوب این کشور را تایید کردند.


   

  به گزارش وعده صادق، شبکه تلویزیونی طلوع نیوز افغانستان افزود که این مقام ها می گویند که طالبان به دلیل غفلت شماری از نظامیان افغان، بر بخش هایی از این شهرستان تسلط یافتند و کنترل آن را به دست گرفتند.
  «شینکی قرباغی» یکی از فرماندهان پلیس در شهرستان سنگین به این شبکه تلویزیونی گفت که ان دسته از نظامیانی که در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده و باعث سقوط این مناطق به دست طالبان شده اند، باید مجازات شوند.
  گروه طالبان چند ساعت پس از نشست خبری وزیران دفاع و کشور افغانستان با خبرنگاران و ابراز اطمینان از تحت نظر بودن اوضاع استان هلمند در جنوب افغانستان، اعلام کرد که شهرستان سنگین این استان را به طور کامل تصرف کرده است.
  طالبان هفته پیش مدعی شد پس از 3 روز محاصره شهرستان سنگین، در یک حمله گسترده و درگیری 3 ساعته با نیروهای دولتی، ساختمان فرماندهی امنیت و قرارگاه نظامیان را تصرف کرده و کنترل این شهرستان را به دست گرفته است.
  گروه طالبان در پایگاه اطلاع رسانی رسمی خود به نام «الاماره» همچنین علاوه بر شهرستان سنگین، مدعی تصرف شهرستان های «خانشین»، «مارجه» و «نوزاد» استان هلمند همجوار با مرزهای پاکستان شد، اما وزارت دفاع افغانستان بلافاصله بعد از این ادعاها گفت که تنها شهرستان های «باغران» و «بارامچه» که از قبل در تسلط طالبان قرار داشته، بقیه شهرستان های این استان در اختیار نیروهای دولتی قرار دارد.
  ژنرال «مراد علی مراد»، معاون رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان نیز اعلام کرده بود که نیروهای ویژه ارتش برای کمک به نظامیان افغان به نیروهای مستقر در این مناطق پیوسته اند.
  نیروهای امریکایی و انگلیسی هم برای جلوگیری از سقوط قندوز در صحنه نبرد حاضر شده بودند و انگلیس 90 تن از نظامیان خود از جمله 30 تن از خلبانان نظامی را به هلمند اعزام کرده بود.
  ژنرال «جان کمپل» فرمانده امریکایی نظامیان ناتو در افغانستان نیز هفته قبل همزمان با شدت گرفتن نبردها در شهرستان سنگین به استان هلمند عزیمت کرد تا اوضاع را از نزدیک مشاهده کند.
  پیشتر معاون استاندار هلمند در نامه ای به «محمد اشرف غنی» رییس جمهوری از کشته شدن روزانه ده ها نفر از نظامیان افغان در جنگ هلمند خبر داد و گفت که نظامیان خارجی تنها برای برآورد و تخمین خسارات در منطقه حضور دارند و کمکی به نیروهای افغان نمی کنند.
  اساق*1610**1586

  انتهای پیام /*

   

   

  منبع: ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار