رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸ | کد خبر : 41248
 • ایران از لحاظ امنیت و ثبات می‌تواند هاب پروازهای منطقه باشد

  به گزارش وعده صادق ؛ محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح یکشنبه بیست و چهارم مردادماه از مرکز کنترل فضای کشور برج و اپروچ در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد بازدید و در جمع هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به سخنرانی پرداخت.

  رضایی در این نشست اظهار داشت: به برکت حضور این امام عزیز ملت ما بارها از حوادث سنگین نجات پیدا کرده است افتخار می‌کنیم که امام رضا (ع) به کشور ما آمدند و در خانه‌ی ما مأوا گزیدند، این میلاد را به فرزند برومندش حضرت ولیعصر و نایبش تبریک می‌گویم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: صنعت هوایی کشور و شبکه فرودگاهی و ناوبری همان‌طور که در صحبت‌ها بود، یکی از کانون‌های توسعه اقتصادی است. هم خودش درآمدزایی بالایی دارد همان‌طور که در کشورهای همسایه‌مان می‌بینیم و هم چون بخش مهمی از حمل‌ونقل کشور از طریق هوایی انجام می‌دهند روی بخش‌های دیگر اقتصاد اثرگذار هستند، اثر مستقیم و غیرمستقیم دارد در جدول هزینه فایده اقتصادی کشور و متأسفانه ما فاصله زیادی تا این نقش بزرگ داریم.

  وی تصریح کرد: ایران ازنظر ژئواکونومیک آسمان مهمی در بین شرق و غرب جهان دارد و ازنظر فضای کنترلی و فضای نشست و درخواست می‌تواند هاب منطقه باشد و یک نقطه بسیار پر رفت‌وآمد تبدیل بشود. امنیت ما هم مهم است.

  استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) افزود: به‌عنوان‌مثال در دو دهه اخیر از ثبات ترکیه تعریف می‌شد اما وقوع کودتای اخیر، آسمان این کشور را ناامن کرد و پانزده ساعت به‌صورت مستقیم و چند روز به‌صورت غیرمستقیم، هرلحظه احتمال پرواز جنگنده‌های کودتاچیان را می‌شد پیش‌بینی کرد. همچنین فضای عربستان، سوریه، عراق، اوکراین و افغانستان و حتی سایر کشورهای منطقه به‌صورت زنجیره‌ای ناامن شده‌اند. ما باید این امنیت در آسمان ایران را باید نشان بدهیم. ما ازنظر امنیت و ثبات می‌توانیم هاب پروازهای منطقه باشیم. حضور ما در منطقه و نقطه‌ی جغرافیایی ما، نیاز به توسعه فرودگاهی را نشان می‌دهد و باید این موضوع را محقق کنیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه در دبیرخانه مجمع و در جلسه‌های پی‌درپی، کلیه مشکلات حمل‌ونقل کشور بررسی‌شده و با تبدیل سیاست‌ها به احکام در مجمع و قرار دادن این احکام در برنامه پنج‌ساله پیگیری شد، در برنامه ششم هم این امور لحاظ شده و انشاء الله مرتفع خواهد شد؛ از این رو این روحیه جهادی با کمک سایر نهادها، نقش‌آفرینی بیشتری خواهد کرد.

  در آغاز این بازدید، مه‌آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مهندس مؤمنی رخ، عضو هیات مدیره این شرکت، ضمن خوش‌آمد گویی و تجلیل از نقش‌آفرینی‌های سرلشکر رضایی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و معرفی مدیران، گزارشی از وضعیت فعلی و برنامه‌ها و طرح‌های این شرکت برای گسترش فعالیت‌ها و به‌روزرسانی تجهیزات و بومی‌سازی فناوری‌ها را ارائه کردند.

  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اهمیت خدمات و وظایف این شرکت، به حمایت‌های دکتر رضایی در تدوین سیاست‌های حمایتی از حمل‌ونقل هوایی اشاره کرد و گفت: در این شرکت هم با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی، برای درآمدزایی از فضای آسمان ایران و توسعه خدمات فرودگاهی برنامه‌ریزی‌شده است.

  همچنین اکبری معاون عملیات هوانوردی پیرامون فعالیت‌های هوانوردی به ارائه گزارش پرداخت.

  در بازدید از برج مراقبت فرودگاه بین‌المللی مهرآباد و اپروچ این فرودگاه، دکتر مه آبادی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت و نیز مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد توضیحات لازم را برای دکتر رضایی و هیات همراه ارائه کردند.

  بازدید از هسته مراقبت پرواز و هسته ارتباطات و ناوبری از دیگر برنامه حضور دکتر رضایی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بود./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار