• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳ | کد خبر : 41278
 • به گزارش وعده صادقاز بنیاد برکت، عارف نوروزی در دهمین همایش ملی و اولین جشنواره ی فرهنگ و مدیریت جهادی در تهران با تشریح اقدامات جهادی بنیاد برکت برای محرومیت زدایی از مناطق کم تر توسعه یافته ی کشور اظهار داشت: مهم ترین دستور کار بنیاد برکت در ۹ سال گذشته، اجرای طرح های توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم بوده است.
  وی تعداد طرح های توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت را که در مناطق محروم ۳۱ استان کشور مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به اجرا درآمده اند، ۲۶۵ طرح عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح ها با حجم سرمایه گذاری کل ۴۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال، بیش از ۱۶۵ هزار فرصت شغلی به طور مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور ایجاد شده است.
  نوروزی با بیان این که بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در طرح های توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم به شکل مشارکت با کارآفرینان محلی و به میزان ۴۹ درصد سرمایه گذاری می کند گفت: بنیاد برکت این طرح ها را با همکاری کمیته ی سرمایه گذاری و اشتغال در استانداری ها انتخاب می کند.
  مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به این که طرح های اقتصادی در صورتی موفق خواهند بود که توجیه اقتصادی و بازده خوبی داشته باشند، افزود: بنیاد برکت به مدت سه تا ۵ سال در کنار کارآفرین حضور دارد و پس از آن سهم خود را با قیمت کارشناسی و با اقساط سه تا پنج سال به کارآفرین شریک واگذار می کند.
  وی ساخت مدارس برکت در مناطق محروم کشور را از دیگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی ماندگار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عنوان کرد و گفت: تاکنون قرارداد بیش از ۹۰۰ مدرسه منعقد شده و از این تعداد ۷۰۰ مدرسه به بهره برداری رسیده یا آماده ی افتتاح شده است. بنیاد برکت پس از ساخت مدارس، آن ها را تحویل آموزش و پرورش می دهد.
  مدیر عامل بنیاد برکت با اشاره به توصیه ی مقام معظم رهبری برای ساخت هزار مدرسه در کشور، بیان کرد: ۱۰۴ هزار دانش آموز در ۹۰۰ مدرسه برکت مشغول به تحصیل شده یا به زودی خواهند شد و مدرسه سازی برکت تا پایان امسال به هزار مدرسه می رسد.
  به گفته نوروزی ۶۸۵ مرکز فرهنگی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، حوزه علمیه و دارالقران نیز توسط بنیاد برکت در مناطق محروم کشور ساخته شده است.
  بنیاد برکت در دهمین همایش ملی و اولین جشنواره ی فرهنگ و مدیریت جهادی، به عنوان ارایه دهنده بهترین طرح ها حضور پیدا کرده است. بر همین اساس، فعالیت های بنیاد برکت به ویژه طرح های توانمندسازی اقتصادی، مدرسه سازی و ساخت مسجد به عنوان طرح های برتر این همایش انتخاب شده اند.

   

  ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد