• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲ | کد خبر : 41298
 • به گزارش وعده صادقرحیم میدانی شامگاه یکشنبه در جریان بازدید از طرح های آبفا آبادان و خرمشهر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به دلیل اقداماتی که به ویژه در رودخانه دجله توسط ترکیه و عراق صورت گرفته آب رودخانه اروند رود کیفیت خود را از دست داده است.
  وی اظهار کرد: پیشتر نخلستان های شبه جزیزه آبادان از آب شیرین اروندرود آبیاری می شد و اینک این امکان وجود ندارد و در هنگام مد آب نخلستان ها از آب شور دریا تغذیه و از بین می روند.
  میدانی گفت: برای آنکه بتوانیم کیفیت آب را در رودخانه های سرزمینی کنترل کنیم، احداث این سه سد سلولی در دستور کار قرار گرفته که عملیات اجرایی یکی از آنها شروع شده اما سرعت اجرایی آن کم است که لازم است برای نجات نخلستان ها عملیات اجرایی سرعت بیشتری پیدا کند.
  معاون وزارت نیرو در امور آب و آبفا از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این سدها در امسال خبر داد و افزود:پیش بینی می شود عملیات احداث سدهای سلولی حداکثر در یک دوره دو ساله اجرا شود که با ساخت این سدها از ورود آب شور دریا به رودخانه بهمنشیر در شرایط مد جلوگیری می شود.
  وی ادامه داد: برنده مناقصه ساخت دومین سد سلولی نیز مشخص شده و در یک ماه آینده پیمانکار کارگاه را تجهیز و شروع به کار می کند.
  وی افزود:با اجرای این سدها ۳۵ هزار هکتار از زمین های کشاروزی آبادان و خرمشهر از آب مناسب کشاورزی بهره مند می شوند.
  ** با انباشت نیروی انسانی در شرکت های آبفا روبه رو هستیم
  معاون وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب گفت: شرکت های آبفای کشور به دلایل مختلف با انباشت نیروی انسانی روبه رو هستند.
  وی به حرکت به سمت بهینه سازی نیروی انسانی در شرکت های آبفای استان ها تاکید کرد.
  به گزارش ایرنا وی اظهارکرد: از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب حمایت می شود.
  میدانی افزود: هم اکنون بخش خصوصی داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در بخش آب تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال آمادگی کرده است.
  وی همچنین گفت: فعلا مجوزی برای گران کردن آب بها نداریم.
  سد سلولی برای بالابردن و پایین بردن قایق ها بین آب سطوح مختلف راه های آبی رودخانه ها و آبراه ها احداث می شود.از آب بند برای بالا یا پایین بردن قایق ها و کشتی ها استفاده می شود و شبیه جعبه بازی است که درونش آب است و در دو طرفش دریچه هایی دارد. وقتی آب بیرون دو دریچه در سطح های متفاوتی قرار دارد به آب بند نیاز پیدا می کنیم. با تغییر سطح آب داخل آب بند، قایق یا کشتی می تواند از یک سطح آب به سطح دیگر حرکت کند.

   

  ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های سه‌شنبه چهارم آبان مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه انتشار بخشی از سخنان جهانگیری در همایش ملی روز روستا+اینستاپست ۱۵سازمان و حزب سیاسی در کردستان عراق خواهان خروج ترکیه ازعراق شدند صالحی امیری برنامه‌های خود برای تصدی وزارت ارشاد را اعلام کرد تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور توضیحات سفیر ترکیه در رابطه با تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در آنکارا همگان باید دعاگوی حضرت آمنه(س) باشند که در دامن خود، حضرت محمد(ص) را تربیت کردند جایزه سال «چتم هاوس» به ظریف و کری رسید هفت منطقه دیگر در شمال موصل آزاد شد عکس/باغ دانشمندان واکنش سخنگوی ناجا به خبر کشته‌شدن کوله‌بران هواووی به دوربین میت ۹ خود افتخار می کند جهان در سال ۲۰۴۵ با ذهن کنترل می‌شود