شناورهای مغروقه تردد لنج های صیادی را در رودخانه زهره مشکل کرده است

0 0

به گزارش وعده صادق فلامرز مزارعی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پهلوگیری لنج های فرسوده و راکد تجاری نیز در رودخانه زهره به معضلی برای لنج های صیادی تبدیل شده است.
وی گفت: این شناورها فاقد موتور و تجهیزات بوده و در رودخانه رها شده اند و به دلیل فرسودگی با نفوذ آب به آنها در رودخانه غرق می شوند.
مزارعی گفت: در سال ۱۳۹۳ با همکاری تعاونی های تجاری و صیادی و با هزینه ای بالا تعدادی از این لنج های مغروقه که رودخانه را برای تردد شناورها نا امن کرده بودن از آب خارج شدند.
وی گفت: متاسفانه به دلیل سهل انگاری مالکان شناورها حدود پنج فروند شناور در دو سال گذشته به دلیل فرسودگی در رودخانه زهره به زیر آب رفتند و تردد سایر لنج ها را با مشکل مواجه کرده اند.
رئیس اداره شیلات و آبزی پروری هندیجان گفت: هم اکنون لنج های صیادی به دلیل لایروبی نشدن رودخانه قادر به تردد در همه مسیر های رودخانه نیستند و به زیر آب رفتن شناورهای فرسوده بر دامنه این مشکلات افزوده است.
به گفته وی لازم است تعاونی های صیادی و تجاری ضمن توجیه اعضای خود بر خروج این شناورها از رودخانه نظارت داشته تا جلوی آسیب به سایر شناورها گرفته شود
روز گذشته یک لنج تجاری فرسوده در رودخانه زهره به زیر آب رفت.
شهرستان بندری هندیجان با ۴۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خوزستان قرار گرفته و با ۹۵ کیلومتر مرز آبی یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی استان خوزستان است.

 

ایرنا

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.