• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹ | کد خبر : 41359
 • به گزارش وعده صادق، محسن سلیمانی روزبهانی دراین باره اظهار کرد: نشستی به منظور معارفه و انجام هماهنگی فاز سوم پروژه همکاری در احیای دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار در تبریز و با حضور نمایندگان ادارات کل محیط زیست، سازمان­‌های جهادکشاورزی، آب منطقه‌ای و تیم پایش، شرکت‌­های مجری آذربایجان غربی و شرقی برگزار شد.

  مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران افزود: برنامه‌ریزی منظم برای اقدامات اجرایی و استفاده از درس آموخته­‌های دو فاز پیشین پروژه دراین نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  محسن سلیمانی روزبهانی تاکید کرد: تغییر در بینش، دانش و رفتار حرفه‌ای بهره‌برداران برای مشارکت آگاهانه و پایدار فرآیند احیای دریاچه ارومیه در قالب مدیریت مزارع- باغات و اصول حفاظت از محیط زیست، مشارکت گروه‌های متنوع اجتماعی و جوامع محلی، سمن‌ها و تداوم این مشارکت در تمامی مراحل برنامه‌ریزی صورت پذیرد.

  مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران  ضمن اشاره به مشارکت جوامع محلی در فرآیند تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی اجرایی، توانمند شدن بهره‌برداران در تطبیق دانش بومی با یافته‌های علمی در مدیریت مزرعه را از جمله دستاوردهای اجرایی دو سال نخست این طرح برشمرد.

  وی اظهار کرد: احیای دریاچه ارومیه مستلزم تلاش همگانی هست و مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار یکی از بخش­‌های مهم در این فرآیند است که تنها با فعال شدن سایر بخش­‌های مدیریت و اجرایی مانند مدیریت صحیح منابع آب و الگوهای کشاورزی کارآمد می‌شود.

  فتحی، رئیس برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست  از اهمیت توجه به موضوع کشاورزی پایدار در راستای توسعه پایدار و لزوم اجرای آن در قالب پروژه فوق جهت احیای دریاجه ارومیه پرداخت و از اقدامات اجرایی و فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته درطول اجرای پروژه قدردانی کرده و رضایت خویش را ابراز داشت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام )،  فاز اول پروژه همکاری در احیای دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار با تحت پوشش قرار دادن حدود ۳۰٫۰۰۰ هکتار از اراضی ۱۳۰۰۰ بهره بردار در ۴۱ روستای واقع در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و با حمایت مالی دولت ژاپن در سال ۲۰۱۴ آغاز به کار کرد. در فاز دوم اجرایی تعداد روستاها با ایجاد ۲۲ سایت جدید و ۱۲ روستای اقماری به ۷۵ روستا و با هدف کلی کاهش مصرف آب و افزایش درآمد کشاورزان از طریق الگو سازی در زمینه مشارکت جوامع محلی در فرآیند احیای دریاچه افزایش یافته است. در فاز سوم پروژه فوق تعداد کل روستاهای تحت پوشش به ۹۰ روستا خواهد رسید.

   

  ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است