• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۴ | کد خبر : 41368
 • به گزارش وعده صادق، صالح مسلم، رئیس اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاه در هنگام خروجش از شهر کوبانی در شمال سوریه به مقصد سلیمانیه در کردستان عراق گفت که وی نسبت به همگرایی مسکو و آنکارا «نگران نیست».

  او گفت که همگان با رخدادهای میدانی تعامل می‌کنند و همکاری نظامی میان آمریکایی‌ها و نیروهای سوریه دموکراتیک وجود دارد.

  وی با پیش‌بینی این امر که آمریکا دست به عادی سازی سیاسی بزند، گفت که مایکل راتنی، فرستاده آمریکا به سوریه از ائتلاف مخالفان سوریه در استانبول خواست تا “تا با ما در اتحاد دموکراتیک و با شخص من در تماس باشند.”

  در تماسی که پیشتر یکی از مسئولان وزارت خارجه آمریکا با او داشت و در سفر مسئولانی از شورای سوریه دموکراتیک به شورای امنیت ملی آمریکا، رابطه میان واشنگتن و اتحاد دموکراتیک در عرصه سیاسی خلاصه شد و هیچ دعوتی از مسلم صورت نگرفت و این امر به دلیل حساسیت آنکارا بود که اتحاد دموکراتیک را شاخه حزب کارگران کردستان و تروریست می‌خواند. در مقابل همکاری در سطح نظامی میان یگان‌های مدافع خلق کرد و ائتلاف تحت امر آمریکا وجود دارد چراکه برت مک‌گورک و چند تن دیگر به “اقلیم‌های کردها” سفر کرده‌اند.

  مسلم همچنین بر عمیق شدن رابطه نظامی و حمایت از تصمیم کردها برای پیشروی به سمت عفرین در حومه حلب حساب باز می‌کند.

  مسلم گفته است که موفقیت در سیطره بر رقه می‌طلبد که شکاف میان منبج و عفرین و خط امدادرسانی از ترکیه بسته شود.

  وی افزود: ما به خط‌های قرمز اهمیتی نمی‌دهیم این مساله‌ای میان ائتلاف و نیروهای کرد است. این اظهارات مسلم در واکنش به سوالی پیرامون این امر که ترکیه مرتبط ساختن اقلیم‌های کرد در شرق و شمال سوریه را خط قرمز به شمار می‌آورد، مطرح شد.

  صالح مسلم عنوان داشت که آزاد سازی رقه برای تمامی طرف‌ها مهم است و باید خط امدادرسانی‌ها میان منبج و عفرین بسته شود.

  مسلم این مساله را بعید دانست که همگرایی میان مسکو و آنکارا تاثیر منفی بر طرح نظام‌های خودمختار کرد که در اواخر ۲۰۱۴ اعلام شد، بر جای بگذارد.

  وی گفت: طرح ما به نفع سوری‌ها است ما آن را فدرالی می‌نامیم و همگان چه ترکیه یا دیگر طرف‌ها (در اشاره به روسیه ) باید به آن احترام بگذارند.

  وی به این امر اشاره کرد که روسیه دفترهای نظام خودمختار در روسیه را پس از نشست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نبسته است.

  انتهای پیام

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار